Charlene a Albert z Monaka oslavujú! Takáto bola pred ôsmimi rokmi ich svadba

, 02.07.2019 17:00
Charlene
Monacké knieža Albert II. a kňažná Charlene oslavujú ôsme výročie sobáša. Autor: ,

2. júla 2011 sa uskutočnil cirkevný obrad monackého princa Alberta II. s bývalou reprezentantkou Juhoafrickej republiky v plávaní, Charlene Wittstock. Stala sa z nej princezná Charlene.

Monacké knieža Albert II. a kňažná Charlene oslavujú ôsme výročie sobáša. Svoje „áno“ si v roku 2011 povedali hneď dvakrát. 2. júla sa uskutočnil cirkevný obrad, kedy sa do centra Monaka zišli stovky známych štátnych predstaviteľov či príslušníkov káľovských rodín, nechýbali ani celebrity alebo politici a biznismeni. Počet hostí sa vyšplhal k číslu 800.

Monacké knieža Albert II. a kňažná Charlene...
Monacké knieža Albert II. a kňažná Charlene oslavujú ôsme výročie sobáša. Autor: SITA/AP, Lionel Cironneau

V roku 2011 pozvanie na monackú svadbu dostali aj dve české krásky, modelka Karolína Kurková a Tereza Maxová. Medzi hosťami sa objavil tiež dnes už zosnulý dizajnér Karl Lagerfeld, ktorý zhotovil model pre nevestu na civilný obrad a Giorgio Armani – autor svadobnej bielej kreácie či hudobník Jean Michel Jaré, ktorý hral mladomanželom v piatok v noci pri veľkolepom ohňostroji.

Monacké knieža Albert II. a kňažná Charlene...
Monacké knieža Albert II. a kňažná Charlene oslavujú ôsme výročie sobáša. Autor: SITA/AP, Joel Ryan

Ako to už pri takýchto udalostiach býva, bola to práve nevesta, ktorá budila najväčší záujem. Charlene Wittstock sa pred oltár postavila v pôsobivých svadobných šatách z dielne módneho domu Giorgio Armani. Šaty nevesty obsypané kryštálmi a perleťou tím talianskej dielne tvoril 2 500 hodín. Iba vyšívanie z toho zabralo 700 hodín, pričom na vyšitie 130 metrov takmer bieleho hodvábu použili „kilometre“ nite potiahnutej platinou. Plecia Charlene museli uniesť tiež 40-tisíc kryštálov Swarovski, 20-tisíc perleťových slzičiek a 30-tisíc „kameňov v zlatom odtieni“.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#svadba #princezná Charlene #princ Albert #Monako
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku