Schiffer spomína na Lagerfelda: Pozorovať jeho tvorivý proces bolo výsadou

15.04.2019 15:00
Dizajnér Karl Lagerfeld a topmodelky (zľava)...
Záber z roku 1995: Dizajnér Karl Lagerfeld a topmodelky (zľava) Cindy Crawford, Linda Evangelista a Claudia Schiffer na prezentácii kolekcie Chanel ready-to-wear Jar/Leto 1996. Autor: ,

Modelka Claudia Schiffer patrila k múzam slávneho návrhára Karla Lagerfelda. Módny svet o Lagerfelda prišiel vo februári, v parížskej nemocnici podľahol boju s ťažkou chorobou vo veku 85 rokov.

Na Lagerfelda, svojho „objaviteľa“, si zaspomínala aj Claudia Schiffer (48) pre britské vydanie magazínu Vogue. „Často som ho opisovala ako Andyho Warhola módy. Karl bol kreatívny génius s neuveriteľnými schopnosťami, ktoré mu boli úplne prirodzené. Pozorovať jeho tvorivý proces bolo výsadou. Okrem toho bol úžasný učiteľ, ktorý ma učil o móde, štýle a o dôležitosti byť sama sebou. Často som ho opisovala ako Andyho Warhola módy, pretože jeho práca, rovnako ako Warholova, zahŕňala množstvo médií a zachytávala množstvo vzťahov medzi fotografiou, umeleckým dojmom, popkultúrou a reklamou,“ opísala slávna modelka.

Claudia Schiffer počas londýnskej  Serpentine...
Claudia Schiffer počas londýnskej Serpentine Party. Autor: SITA/AP, Joel Ryan

Hoci najväčšiu slávu rodená Nemka zažívala práve v deväťdesiatych rokoch, necíti neustálu potrebu neustále cestovať v čase. „Nič z toho obdobia mi nechýba, pretože mám úžasné spomienky a navyše som si vždy dávala pozor, aby som veci, ktoré som prežívala, nebrala ako samozrejmosť. Môžem si vyberať projekty a užívam si možnosť skúšať rôzne cesty, striedanie rôznych rolí, napríklad aj možnosť navrhovať vlastné kolekcie a prinášať ich na trh,“ dodala trojnásobná mama.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Claudia Schiffer #Karl Lagerfeld
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj svoje vonkajšie problémy riešte najskôr z vnútra, môžu tam prameniť.
Nehľadajte neustále dôvody ako sa...

+ Neduste v sebe veci čo vás trápia, zverte sa s nimi niekomu.
Ak vás vaša práca nebaví, nájdite si inú,...