Švédska princezná a jej brat želajú krásny sviatok svätej Lucie! Aha, sú rozkošní

13.12.2018 17:00

Deti korunnej princeznej Viktórie a jej manžela, princa Daniela, 6-ročná Estelle a 2-ročný Oscar, pózujú oblečení vo sviatočných kostýmoch.

Na sviatok svätej Lucie sa totiž vo Švédsku deti prezliekajú do bielych kostýmov previazaných červenou stuhou, na hlavách majú korunky alebo papierové čiapky a v rukách sladké koláče a perníky, ktoré ponúkajú okoloidúcim. Práve na Luciu sa vo Švédsku začínajú vianočné sviatky, k tradíciám patrí aj spievanie kolied.

6-ročná princezná Estelle a 2-ročný princ Oscar...
6-ročná princezná Estelle a 2-ročný princ Oscar želajú krásny sviatok svätej Lucie, ktorý sa oslavuje v ich rodnom Švédsku. Autor: kungahuset

A sviatok svätej Lucie oslávili aj v kráľovskom paláci, následne na oficiálnej stránke zverejnili aj fotografie potomkov princeznej Viktórie. Pri sviatočných príležitostiach či narodeninách zverejňujú členovia švédskej kráľovskej rodiny oficiálne fotografie, podobne, ako to robia aj vo Veľkej Británii.

Už čoskoro sa Švédi môžu tešiť aj na vianočný pozdrav korunnej princeznej a jej manžela, ktorým dvojica a ich ratolesti každoročne potešia Švédov. Ide pritom o menej oficiálne zábery, minulý rok vznikli napríklad počas rodinnej guľovačky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#princezná Estelle #princ Oscar
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte na svoje lieky, berte ich pravidelne podľa pokynov lekára.
Aj vy si môžete zobrať voľno a...

+ Ak nechcete počúvať rodinu, počúvajte aspoň svojho lekára.
Tajomstvá, ktoré máte zachovať aj zachovajte,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk