62-ročná modelka predvádza plavky a prezrádza tipy starostlivosti o krásu

06.10.2018 14:00

Yazemeenah Rossis začala s modelingom ako 45-ročná. Neskoro? Pozrite sa na jej telo a dostanete odpoveď.

Len zriedkakedy sa v kampaniach na plavky či spodnú bielizeň objavia ženy nad 40 rokov. Táto oblasť patrí dvadsiatničkam. A pred existuje výnimka – 62-ročnú modelku Yazemeenah Rossis bolo možné vidieť napríklad v kampani značky spodnej bielizne „Land of Women“ či ako modelku plaviek online obchodu „The Dreslyn“. Výrazná žena s dlhými šedivými vlasmi vyzerá vitálne a spokojne. Nijako netají, že za svoj výzor vďačí nielen strave či pohybu, ale aj génom.

Yazemeenah Rossis v kampani pre "Land...
Yazemeenah Rossis v kampani pre "Land of Women". Autor: Land of Woman

Yazmeenah sa narodila v roku 1955 vo Francúzsku a vyrastala na Korzike. Žije a pracuje ako modelka, fotografka a umelkyňa v Malibu. V rozhovore pre Sunday Times pred časom uviedla, že za jej vzhľadom netreba hľadať žiadne veľké tajomstvá. „Nič tajomné za tým nehľadajte. Vždy som jedla výlučne bio a už dávno predtým, že sa to stalo módnym,“ opísala. Na vlasy a telo používala oleje. „Na vlasy používam repkový olej a moja starostlivosť o pokožku zahŕňa pravidelnú masáž olivovým olejom s cukrom, raz týždenne.“ Čo sa stavy týka, jej odporúčanie je takisto stručné: „Každý deň zjem jedno avokádo a bio mäso alebo rybu. Okrem toho jem aj veľa ovocia, zeleniny a orechov.“

View this post on Instagram

45 years ago today that body was giving birth to my first child, my son Michel, then 2 years 1/2 later to my beautiful daughter Armel on my 20th BD . Today,like never it happened all these past years, I am amazed that 45 years already passed since I had this amazing transcendental experience of giving birth... I was 17 And 1/2, put on 28kg during my pregnancy, looked like a big whale, but was in a tremendous shape, active, diving in water every single day as I was living on a beach in Corsica then one night at midnight the first labor sign appeared... My mother brought me to the clinic and let me there alone ... this was the best thing that could happen to me ... to be me with myself and ... my Higher Self ... no one beside me to complain about the pain... so I applied what I read in magazines about breathing technic and yoga that I already practiced when pregnant without really knowing it ... I will discover that it is called “Yoga “some 10 years later ... My son born in 10 hours naturally without pain killer or péridurale... when the pain was coming by waves I was feeling like if I was a wave in the ocean and I followed the flow with the pain instead of resisting to it to avoid it. Instead of fearing the contractions I was like counting that each one of them was bringing me closer to the delivery and was quite impatient that the next one comes...being in this state of mind made me in fact being totally present in the moment letting my body doing his work without resistances, letting him produce its magic hormones which are here in fact to transcend the pain . At a moment I was like in my body and out in the same time and could see me in pain but not affected by it, it was fantastic ! Since very young I am fascinated by the ability of the body to repair itself while observing how the scratches healed...and when pregnant a common sens inside of me was “ billions of women gave birth since ever, so all will be good “ trusting the power of life and it works ! A whole life time of respecting and trusting my body in his ability to heal makes me how and who I am today at 62 1/2 iPhone self-portrait this morning on Broad Beach Malibu .

A post shared by Yazemeenah Rossi (@yazemeenah) on

Pre Dailystar.co.uk prezradila, že nikdy nepraktizovala žiadne drastické diéty. „Rovnováha a disciplína sú mojím kľúčom. Nikdy nejem mrazené jedlá ani potraviny ohrievané v mikrovlnnej rú­re.“

View this post on Instagram

Self portrait video on Broad beach with Yazemeenah’s cashmere shawl in Lagon color ...

A post shared by Yazemeenah Rossi (@yazemeenah) on

Yazemeenah je dvojnásobnou mamou aj babičkou. Svoje prvé dieťa priviedla na svet ako 17-ročná, druhé o dva a pol roka neskôr. Je dva razy rozvedená.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zdravá výživa #plavky #staroslivosť #Yazemeenah Rossis
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj svoje vonkajšie problémy riešte najskôr z vnútra, môžu tam prameniť.
Nehľadajte neustále dôvody ako sa...

+ Sami ste si strojcom vlastného šťastia, preto dobre premýšľajte.
Nerobte v práci rozbroje, nakoniec budete...