Gwyneth Paltrow fajčila dve krabičky denne! Lepšie na tom nebola ani Aniston

29.09.2018 11:00
Gwyneth Paltrow
Herečka Gwyneth Paltrow. Autor: ,

Aký impulz musel prísť, aby so závislosťou od cigariet skončili krásky ako Theron, Diaz či Bündchen?

Gwyneth Paltrow patrí k najzdravšie žijúcim hviezdam Hollywoodu, o čom pravidlene informuje fanúšikov aj na svojej stránke goop. Stravuje sa zdravo, nepije alkohol a o cigaretách nemôže byť ani reči. Ale pred rokmi to bolo celkom inak – nežná blondínka dokázala spotrebovať dve krabičky denne, ako priznala v rozhovoroch. Zmena prišla v roku 2004, keď sa stala mamou prvého potomka, ktorého porodila spevákovi Chrisovi Martinovi. A vzápätí našla si novú závislosť – zdravý životný štýl.

Herečka Charlize Theron.
Herečka Charlize Theron. Autor: SITA/AP, Jon Gambrell

Charlize Theron patrila k tuhým farčiarkam. Brzdu svojej závislosti zatiahla v roku 2011, ako prezradila v jednom z rozhovorov. „Bola som tak veľmi závislá. Bola som presvedčená, že už nefajčím ako normálny človek, ale ako niekto, kto chce zomrieť.“ Práve strach zo smrti bol pre jej závislosť od cigariet stopkou.

Brazílska topmodelka Gisele Bündchen.
Brazílska topmodelka Gisele Bündchen. Autor: Reuters, STEFANO RELLANDINI

Gisele Bündchen je dvojnásobnou mamou. Ale pred rokmi aj ona patrila k tuhým fajčiarkam. V roku 2003 sa rozhodla vzdať sa svojej neresti aj preto, aby bola dobrým príkladom pre svoje nasledovníčky.

Cameron Diaz.
Cameron Diaz. Autor: Reuters, KEVORK DJANSEZIAN

Cameron Diaz fajčila krabičku denne. Bolo to v devätdesiatych rokoch, čo hviezda filmov ako Charlieho anjeli či Niečo na tej Mary je nijako netajila. Potom herečka začala brzdiť, ovládol ju totiž strach z rakoviny.

Jennifer Aniston.
Jennifer Aniston. Autor: SITA/AP, Richard Shotwell

Jennifer Aniston mala strach, že keď prestane fajčiť, začne priberať. Aj ona to uviedla v niekoľkých rozhovoroch. V roku 2007 sa cigariet pokúšala zbaviť prvý raz, ale dlho bez nich nevydržala a k svojej závislosti sa vrátila. Definitívne s nimi „sekla“ v roku 2012, ako uviedla, v tomto boji s nikotínom jej pomohla najmä joga.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Jennifer Aniston #fajčenie #Gwyneth Paltrow #závislosť #BOJ #cigarety
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku