Naomi Campbell o strave a kráse: Od cukru dávam ruky preč

15.08.2018 12:00

O dva roky oslávi jedna z najslávnejších supermodeliek okrúhlu päťdesiatku - stále štíhla a takmer bez vrások. Ako sa o seba stará?

Dva roky pred päťdesiatkou vyzerá niekdajšia topmodelka 90-tych rokov vynikajúco. Čas akoby plynul mimo nej. Pod jej vzhľad je okrem dobrých génov podpísaná aj pravidelná starostlivosť. Čo-to o svojej dennej rutine slávna kráska prezradila aj pre magazín Harper's Bazaar.

Modelka Naomi Campbell v róbe Jean-Paul Gaultier.
Modelka Naomi Campbell v róbe Jean-Paul Gaultier. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Zvlášť opatrná je pri výbere produktov, ktoré by pokožku zbytočne vysušili. „Pri sprchovaní používam iba prípravky pre deti, nemám rada priveľmi parfumované gély,“ opísala Campbell a dodala: „Pokožku, nielen tváre, ale celého tela, si hydratujem priebežne počas celého dňa.“

Na starostlivosť o pleť pravidlene používa liftingový krém a takisto gél na očné okolie. „Siaham po ľahkých hydratačných sérach, pretože si myslím, že hutné krémy a mejkapy iba upchávajú póry.“

Čo sa týka stravy, svoj deň vždy začína pohárom teplej vody s citrónom a probiotikami. Ako dodala, šťavy na prečistenie organizmu pije dva až tri razy týždenne. „Dávam pozor na to, čo jem a starám sa o seba. Pri strave dbám o rovnováhu medzi príjmom a výdajom a dávam ruky preč od cukru. Počas dňa pijem veľa vody,“ dodala krásna, 48-ročná hviezda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#dieťa #Naomi Campbell #pokožka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vyventilujte si dnes hlavu a myseľ, potrebujete to viac ako inokedy predtým.
Ničomu sa nevyhnete, raz vás...

+ Nepodceňujte návštevy u svojich lekárov, hlavne ak ide o očkovanie.
Nevzdávajte sa, vždy je tu šanca, že...