Connery, Brosnan či Craig? Najsexi Jamesom Bondom bol... Hlasujte!

27.06.2018 17:00
Promoting Bond
Na zábere z roku 1996 sú herci, ktorí stvárňovali agenta 007 - zľava: Timothy Dalton, Roger Moore a Pierce Brosnan. Autor: ,

Filmy s agentom 007 priťahujú divákov už od roku 1962. Máte medzi hercami svojho favorita, ktorý na plátne vzhľadom zaujal najviac? Dajte mu hlas.

Sean Connery

Sean Connery si ako James Bond užil šteklivé...
Sean Connery si ako James Bond užil šteklivé scény s krásnymi herečkami. Autor: SITA/AP, VIVIEN

Bol prvým hercom, ktorý sa stal agentom 007 a celkovo sa objavil v siedmich snímkach o slávnom agentovi. Mladý švihák so zmyselným pohľadom v roku 1962 upútal anglického režiséra Terencea Younga. Conneryho obsadil do filmu Dr. No, a tak odštartovalo celosvetové "bondovské” šialenstvo. So sériou sa definitívne rozlúčil filmom Nikdy nehovor nikdy v roku 1983. Sean Connery má 87 rokov.

George Lazenby

Záber z roku 1969 - George Lazenby ako James...
Záber z roku 1969 - George Lazenby ako James Bond v spoločnosti herečky Diany Rigg. Autor: SITA/AP, BOB DEAR

Ako James Bond veľa vody nenamútil, objavil sa len v jednom filme „V tajnej službe Jej veličenstva“ (1969). On sám sa ešte počas nakrúcania rozhodol, že Jamesa Bonda už viackrát hrať nebude. Medzi ním a režisérom snímky, Petrom Huntom, panovala po celý čas natáčania nevraživosť. Herec má 78 rokov.

Roger Moore

Predstaviteľ Jamesa Bonda Roger Moore s...
Predstaviteľ Jamesa Bonda Roger Moore s herečkou Maud Adams (vľavo) a Britt Ekland. Autor: SITA/AP

Jamesa Bonda stvárnil v priebehu dvanástich rokov sedemkrát a túto rolu miloval. „Byť Bondom nemá odvrátenú tvár. Keď som niekde vonku, ľudia ma často volajú pán Bond a ja ani trochu nenamietam. Prečo by som mal?“ povedal herec britskému Guardianu. Roger Moore zomrel v roku 2017.

Timothy Dalton

Timothy Dalton ako james Bond v snímke...
Timothy Dalton ako james Bond v snímke Povolenie zabíjať. Autor: United Artist

Tvorcovia ho do úlohy obsadili potom, čo usúdili, že Moore je na túto úlohu starý. Prvy film, v ktorom sa Dalton objavil, bol Dych života (1987). Celkovo si zahral len v dvoch bondovkách, on sám tvorcom po filme Povolenie zabíjať (1989) oznámil, že pred kamery sa ako Bond už postavit nechce. Herec má 74 rokov.

Pierce Brosnan

Pierce Brosnan ako agent 007.
Pierce Brosnan ako agent 007. Autor: SITA/AP, KEITH HAMSHERE

Ako agent 007 sa predstavil v roku 1995 vo filme Zlaté oko. Ale rolu Jamesa Bonda mu tvorcovia ponúkli už v roku 1986, ale musel odmietnuť, pretože ho viazala zmluva v seriáli Remington Steele. K postave agenta 007 sa tak dostal o pár rokov neskôr. Zahral si ho štyrikrát (Zlaté oko, Zajtrajšok nikdy nezomiera, Jeden svet nestačí, Dnes neumieraj). Rodák z Írska pred časom oslávil 65. narodeniny.

Daniel Craig

Herec Daniel Craig ako James Bond v snímke...
Herec Daniel Craig ako James Bond v snímke Casino Royale. Autor: Sony Pictures

Herec Daniel Craig stvárnil Jamesa Bonda v štyroch filmoch, tým posledným bol v roku 2015 Spectre. A hoci po štvrtej bondovke prízvukoval, že s úlohou končí, predsa len neodolal. Predvedie sa aj v piatej bondovke pod režisérskou taktovkou Dannyho Boylea. Ide o 25. film o agentovi 007. V marci oslávil okrúhlu päťdesiatku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Sean Connery #James Bond #Daniel Craig
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nerozhodujte sa len sami, spýtajte sa na názor aj ľudí, ktorých milujete.
Pomôžete ľuďom, ktorým sa...

+ Nekazte si život zbytočným plánovaním, žite aspoň raz pre silu dneška.
Dosť bolo rečí o práci, máte voľno,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk