Dominika Morávková: Keď cestujem, rada ochutnám tradičné jedlá aj vína

31.05.2018 17:00

Herečku čochvíľa čaká cesta na Sicíliu, teší sa aj na tamojšiu kuchyňu.

Lahodné víno ochutná herečka Dominika Morávková-Zeleníková rada, ale za znalkyňu vína sa nepovažuje. „Viem oceniť chuť vína, ak si už nejaké vyberiem, chcem, aby ma očarilo,“ opísala. Hoci u žien sa v poslednom období teší značnej obľube najmä víno ružové, ona má iného favorita. „Ja skôr volím červené vína, tie mi chutia viac ako ružové, dokonca aj v lete.“ Aj to bol dôvod, prečo prijala pozvanie na ochutnávku vín španielskej značky Torres, ktorá sa pýši celosvetovo oceňovaným vínom Cabernet Sauvignon, ktoré obľubuje aj španielska kráľovská rodina. Ako si herečka trúfa na výber tých správnych vín k tomu-ktorému jedlu? „Sama by som si netrúfla vyberať vína k menu, ale také veci si viem dopredu naštudovať,“ opisuje.

Dominika Morávková-Zeleníková počas ochutnávky...
Dominika Morávková-Zeleníková počas ochutnávky španielskych vín. Autor: WLC

Ak je niekde na dovolenke, spolu s manželom radi objavujú nielen tradičné vína, ale aj jedlá. Čochvíľa ju čaká dovolenka na Sicílii. „Určite ochutnáme aj sicílske vína, veľmi sa na to obaja tešíme. A popri tom aj nejaké špeciality, hoci ja mám v zahraničí trošku problém, pretože som už roky vegetariánka,“ dodáva. Za svoje obľúbené jedlo označuje španielsku paellu, ale rovnako si pochutná aj na indickej kuchyni. „Hlavne, nech je to pikantné,“ dodáva s úsmevom.

Spolu s Dominikou Morávkovou prišli španielske vína ochutnať aj jej hereckí kolegovia Róbert Jakab, Vlado Černý, Anna Šišková či Ady Hajdu. „Ja pijem biele a ružové vína, pretože červeného vína sa veľa vypiť nedá,“ povedal s úsmevom Jakab.

Anna
		Šišková a Ady Hajdu počas
		ochutnávky...
Herec Robo
		Jakab počas ochutnávky
		španielskych...
+2Dominika
		Morávková-Zeleníková počas
		ochutnávky...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#víno #Dominika Morávková-Zeleníková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nemusíte všetko stihnúť za jeden deň, oddýchnite si.
Priznajte si svoju chybu, neubudne z vás.
...

+ Rozhodnete sa pre otužovanie, prestanú vás trápiť choroby.
Pozrite sa na staré projekty a inšpirujte sa...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk