Vinczeová zachraňuje svet: Viete, čo s Viktorom robia pre planétu?

, 24.05.2018 11:00

Koľko igelitiek minie priemerný Slovák ročne? "Je to okolo 400 kusov, a nijako sa nelepšíme," hovorí moderátorka Adela Vinczeová, ktorá si vraj dobre pamätá tento údaj z Milujem Slovensko. Pravdou je, že to je až 466.

Moderátorka Adela Vinczeová sa snaží žiť čo...
Moderátorka Adela Vinczeová sa snaží žiť čo najekologickejšie. Autor: Anton Karpita pre TASCHKEN

Vinczeová sa radí medzi ľudí snažiacich sa životnému prostrediu uľahčiť ťažké chvíle, ktoré mu ľudstvo spôsobuje. O televíznej tvári je známe, že žije zdravo aj ekologicky. Problematika ekologického životného štýlu, recyklácie či dokonca životného štýlu známeho ako „zero-waste“ jej nie sú vzdialené. Asi celkom logicky sa teda nedávno stala aj oficiálnou ambasádorkou nákupných tašiek z látky.

„Mám pocit, že čím viac sa do danej témy ponorím aktívne a vedome, o to skôr to zmením aj vo vlastnom živote,“ uviedla moderátorka, ktorá dlhší čas s manželom Viktorom kupuje na odpad len rozložiteľné plastové vrecká. Na nákupoch si už vraj zvykla vkladať potraviny či fľaše „do látky“ – ak náhodou zabudne, nepýta si plastové vrecko, ale tašku papierovú.

„Pamätám sa, že v Milujem Slovensko sme mali otázku, koľko igelitiek minie v priemere Slovák za rok. Myslím, že to bolo okolo 400. A veľa sa to nezmenilo, pretože o 2 roky sme túto otázku dostali zas a bolo to to isté. To by chcelo zmenu,“ skonštatovala Vinczeová.

O zaujímavom životnom štýle, v rámci ktorého rodina produkuje minimum odpadu, si môžete prečítať aj tu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pomoc #nákupy #životné prostredie #ekologický výrobok #Adela Vinczeová #igelitové vrecká
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Možno sa snažíte málo, alebo tlačíte príliš na pílu, porozmýšľajte.
Na služobnej ceste získate nový...

+ Doprajte si viac rybacieho mäsa, potrebujete ho pre svoje zdravie.
Starostlivosť o zviera beriete príliš...