Top momenty zo života princeznej Charlotte! Oslavuje 3. narodeniny

02.05.2018 17:00

Dcérka vojvodkyne Kate a princa Williama rastie ako z vody! A je čoraz rozkošnejšia, pozrite sa!

Hoci Británia aktuálne žije novým prírastkom kráľovskej rodiny, princom Louisom, 2. mája oslavuje tretie narodeniny princezná Charlotte. Tá prišla na svet v rovnakej nemocnici ako jej bratia a pri pôrode vážila 3,7 kilogramov.

Princ William a vojvodkyňa Catherine v náručí s...
Princ William a vojvodkyňa Catherine v náručí s novonarodenou dcérkou - princeznou Charlotte pózujú fotografom pred pôrodnicou v Londýne. Autor: SITA/AP, Alastair Grant

V júli 2015 malú Charlotte pokrstili v kostole svätej Márie Magdalény v Sandringhame v grófstve Norfolk. Krstnými rodičmi princeznej sa stala kamarátka princa Williama a jeho manželky Catherine Sophie Carter, Williamova sesternica Laura Fellowes a jeho kamaráti James Meade a Thomas van Straubenzee a tiež Catherinin bratranec Adam Middleton.

Krst princeznej Charlotte v kostole svätej...
Krst princeznej Charlotte v kostole svätej Márie Magdalény v Sandringhame v grófstve Norfolk, Kate so Charlotte. Autor: SITA/AP, Matt Dunham

V septembri 2016 si princezná Charlotte podmanila spolu so svojím bratom Georgeom Kanadu, kam vycestovala celá kráľovská rodinka. Po príchode do Britskej Kolumbie si vyslúžili obrovskú pozornosť médií, ktoré ich sledovali na každom kroku.

Princezná Charlotte na detskej párty v Kanade.
Princezná Charlotte na detskej párty v Kanade. Autor: Reuters, POOL

Od januára 2018 navštevuje Charlotte londýnsku materskú školu Willcocks. Pri príležitosti ohlásenia tejto informácie zverejnili Kate a William fotografiu malej škôlkarky, o ktorú sa postarala sama vojvodkyňa.

Princezná Charlotte na zábere zo svojho prvého...
Princezná Charlotte na zábere zo svojho prvého dňa v škôlke. Autor: SITA/AP, The Duchess of Cambridge

23. apríla, keď vojvodkyňa Kate v St Mary's Hospital v Londýne porodila svoje tretie dieťa, sa prišla na nového súrodenca pozrieť spolu s otcom a bratom aj malá Charlotte. A čakajúci dav pred nemocnicou očarila svojou spontánnosťou, keď ľuďom celý čas mávala malou rúčkou.

Princ William počas  návštevy v Lindo Wing...
Princ William počas návštevy v Lindo Wing spolu s deťmi - princeznou Charlotte a princom Georgeom. Autor: SITA/AP, Kirsty Wigglesworth

Ani narodením princa Louisa sa podľa novej britskej legislatívy nemení jej poradie v nástupníctve na britský trón. Predtým sa nárok žien znižoval príchodom mladšieho brata, ktorý bol uprednostňovaný kvôli pohlaviu. Po princovi Charlesovi, princovi Williamovi a princovi Georgeovi je štvrtou v poradí v nástupníctve na britský trón.

Krst
		princeznej Charlotte v kostole
		svätej...
Princ
		William spolu s 10-mesačnou
		dcérou...
+8Princezná Charlotte
		oslavuje prvé
		narodeniny.

Kensingtonský palác zverejnil prostredníctvom Twitteru poďakovanie za milé želania k tretím narodeninám princeznej Charlotte.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#princezná Charlotte #narodeniny #Londýn
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nebojte sa budúcnosti, všetko bude najlepšie ako môže byť.
Na niektoré otázky si nechajte dostatok času,...

+ Aj pri pozeraní televízie si môžete dostatočne oddýchnuť.
Kladiete na seba príliš vysoké nároky, ktoré...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk