Miriam Kalisová: Jej 4-ročná dcérka nemá so zeleninou na tanieri problém

17.04.2018 17:00
Moderátorka Miriam Kalisová.
Moderátorka Miriam Kalisová. Autor:

Ak ste mamou škôlkara, možno zápasíte s tým, čo dať vášmu pokladu na tanier. Nezje to či ono, zeleninu povyberá a napokon povie, že mu obed nechutí.

Mamou 4-ročnej dcérky je aj Miriam Kalisová. Ako hovorí, so zeleninou na tanieri jej Mia problém nemá. Ako to moderátorka dokázala?

„Viem celkom presne, ako sa mi podarilo, že dcéra konzumuje zeleninu s chuťou. Odmalička, keď začala jesť prvé jedlá, na tanieri mala to, čo my,“ začína opisovať moderátorka. „Nikdy sme nejedli doma spôsobom, že ona mala na večeru naparenú zeleninku a my rezeň s hranolkami. Je dôležité, aby deti na tanieri rodičov videli rovnaké jedlá. Ak to tak nie je, je celkom prirodzené, že ich láka práve to, čo oni na tanieri nemajú, ale dospelí áno.“

Keďže jedlo pre deti do troch rokov by malo byť bez soli, moderátorka pokrmy solila až po dovarení. „My sme si napríklad polievku prisolili, no ona ju mala bez soli. Ale celkovo som sa naučila pri varení používať menej soli, čo nie je určite na škodu ani pre dospelých.“

Najmä recepty pre deti do troch rokov sa objavili v jej prvej kuchárskej knihe s názvom Nie som žiadna bábovka. Aktuálne už pripravuje knihu druhú. „Tá bude zameraná na recepty vhodné pre deti od troch rokov. Stravovanie v tomto veku je už trocha benevolentnejšie, ale rodičia, samozrejme, stále chcú, aby malo ich dieťa na tanieri nutrične vyváženú, pestrú a zdravú stravu,“ dodáva.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zeleninár #stravovanie #dcéra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nebojte sa budúcnosti, všetko bude najlepšie ako môže byť.
Na niektoré otázky si nechajte dostatok času,...

+ Aj pri pozeraní televízie si môžete dostatočne oddýchnuť.
Kladiete na seba príliš vysoké nároky, ktoré...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk