Wakeskaterka Zuzana Vráblová: Šibačka podľa youtubu s korbáčom od indiánov

10.04.2017 17:00
Zuzana Vráblová
Wakeskaterka Zuzana Vráblová. Autor:

Sympatická športovkyňa si aj za veľkou mlákou užila takmer slovenskú šibačku.

Zuzana Vráblová je niekoľkonásobnou majsterkou sveta vo wakeskatingu. A hoci jej živlom je voda, aj ona občas zatúži po zmene. A keď sa navyše spojí príjemné s užitočným, má to pre mladú športovkyňu body k dobru.

Rodáčka z Piešťan sa stala jednou z ambasádoriek charitatívneho behu Wings for Life. Ten sa bude konať 7. mája a keďže jeho mottom je „bežíme pre tých, ktorí bežať nemôžu“, celý výťažok z neho putuje na výskum poranení miechy. Behy sa organizujú po celom svete, ten slovenský sa beží v Bratislave. Ale odbehnúť ho môžete kdekoľvek, podobne ako to urobí Zuzana.

„Už 22. apríla ma čakajú v USA preteky, takže na Slovensku nebudem. Ale podobne ako minulý rok, aj teraz budem bežať pomocou aplikácie Wings for Life. Je celkom možné, že svoj beh odbehnem okolo nejakého wakeparku, zrejme na Floride,“ plánuje Zuzana a dodáva: „Minulý rok sa mi podarilo odbehnúť deväť kilomerov, s čím som bola spokojná. Som chudokrvná, takže vytrvalostné športy nie sú mojou šálkou kávy. Maratón by u mňa nehrozil.“

Nielen charitatívny beh, ale aj Veľkú noc si Zuzana užije v Amerike. Má ju za veľkou mlákou kto vyšibať? „Môj priateľ je Američan a na youtube som mu ukazovala, ako to na Slovensku počas sviatkov chodí,“ opisuje a s úsmevom dodáva: „Minulý rok sme práve vo veľkonočnom období cestovali po národných parkoch v USA a v jednom sme objavili malý indiánsky obchodík. A v ňom sme našli čosi, čo pripomínalo slovenský korbáč. A hoci to bola vec na vyháňanie duchov, kúpili sme to.“ Na nasledujúci deň ráno sa jej priateľ, ktorého inšpiroval youtube, rozhodol pre slovenskú šibačku. „Ešte v posteli ma oblial poriadnou dávkou vody a vyšibal ma tým indiánskym korbáčom,“ spomína.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Zuzana Vráblová #Wings For Life #wakeskating #Veľká noc
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na citlivú pokožku používajte krém, ktorý odporučí kožný lekár.
Na lyžovačku potrebujete nové vybavenie,...

+ Doprajte si silný slepačí vývar, pomôže vám pri žalúdočných ťažkostiach.
Hlavu hore, nebojte sa požiadať...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk