Wakeskaterka Zuzana Vráblová: Šibačka podľa youtubu s korbáčom od indiánov

Sympatická športovkyňa si aj za veľkou mlákou užila takmer slovenskú šibačku.

Zuzana Vráblová
Wakeskaterka Zuzana Vráblová.
Autor:

Zuzana Vráblová je niekoľkonásobnou majsterkou sveta vo wakeskatingu. A hoci jej živlom je voda, aj ona občas zatúži po zmene. A keď sa navyše spojí príjemné s užitočným, má to pre mladú športovkyňu body k dobru.

Rodáčka z Piešťan sa stala jednou z ambasádoriek charitatívneho behu Wings for Life. Ten sa bude konať 7. mája a keďže jeho mottom je „bežíme pre tých, ktorí bežať nemôžu“, celý výťažok z neho putuje na výskum poranení miechy. Behy sa organizujú po celom svete, ten slovenský sa beží v Bratislave. Ale odbehnúť ho môžete kdekoľvek, podobne ako to urobí Zuzana.

„Už 22. apríla ma čakajú v USA preteky, takže na Slovensku nebudem. Ale podobne ako minulý rok, aj teraz budem bežať pomocou aplikácie Wings for Life. Je celkom možné, že svoj beh odbehnem okolo nejakého wakeparku, zrejme na Floride,“ plánuje Zuzana a dodáva: „Minulý rok sa mi podarilo odbehnúť deväť kilomerov, s čím som bola spokojná. Som chudokrvná, takže vytrvalostné športy nie sú mojou šálkou kávy. Maratón by u mňa nehrozil.“

Nielen charitatívny beh, ale aj Veľkú noc si Zuzana užije v Amerike. Má ju za veľkou mlákou kto vyšibať? „Môj priateľ je Američan a na youtube som mu ukazovala, ako to na Slovensku počas sviatkov chodí,“ opisuje a s úsmevom dodáva: „Minulý rok sme práve vo veľkonočnom období cestovali po národných parkoch v USA a v jednom sme objavili malý indiánsky obchodík. A v ňom sme našli čosi, čo pripomínalo slovenský korbáč. A hoci to bola vec na vyháňanie duchov, kúpili sme to.“ Na nasledujúci deň ráno sa jej priateľ, ktorého inšpiroval youtube, rozhodol pre slovenskú šibačku. „Ešte v posteli ma oblial poriadnou dávkou vody a vyšibal ma tým indiánskym korbáčom,“ spomína.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vrak, nehoda

Pri nehode na Považí vyhasol život spolujazdkyne. Šoféroval jej manžel

23.04.2017 16:29

Život spolujazdkyne Miroslavy Š. (46) si vyžiadla vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu ráno medzi obcami Klobušice a Prejta v okrese Ilava.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie OBSE na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.