Viete, čo to je raffia? Tašky z tohto materiálu sú absolútnym hitom leta, poradíme, ako ich nosiť aj kde nájdete najštýlovejšie modely

Viete, čo to je raffia? A prečo by mala byť súčasťou vašej letnej výbavy? Prezradíme vám to...

09.07.2024 10:00
Dámska cross-body kabelka z vlákna raffia.... Foto:
Dámska cross-body kabelka z vlákna raffia. Predáva Zara za 25,95 eura.
debata (1)

Raffia je prírodný materiál získavaný z listov palmy rafie, ktorá pochádza z tropických oblastí Afriky, najmä z Madagaskaru. Toto prírodné vlákno je obľúbené v rôznych oblastiach pre svoju pevnosť, flexibilitu a biodegradovateľnos­ť. V móde sa raffia stala populárnym materiálom pre výrobu tašiek, určených najmä na letné mesiace.

Herečka Táňa Pauhofová v kreácii od Borisa Kráľa. Čítajte viac Toto sú najlepšie oblečené dámy z Varov: Pauhofová v Kráľovi kraľovala, Šoposká ako najzvodnejšia a Boková ukázala, že to ide aj inak...

Raffia má niekoľko vlastností, ktoré ju robia ideálnou pre výrobu kabeliek, tašiek či tzv. shopperov a iných módnych doplnkov. Dá sa farbiť a tvarovať do rôznych dizajnov, čo umožňuje širokú škálu štýlov a odtieňov. Základným benefitom a lákadlom pre mnoho nositeliek a nositeľov je však určite prírodný vzhľad – má totiž rustikálny a naturálny vzhľad, ktorý dodáva taškám či kabelkám jedinečný a letný šarm.

Pevná dámska košíková kabelka Bimba y Lola....
Dámska cross-body kabelka z vlákna raffia....
+9Dámska kabelka z vlákna raffie a umelej kože od...

Tašky vyrobené z raffie sú ľahké, ale zároveň dostatočne pevné, aby uniesli každodenné potreby. V dobe, keď je udržateľnosť kľúčová, je raffia žiadanou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ekologické alternatívy. Ide o biodegradovateľný materiál. Samozrejme, značky z mass-marketu sa snažia napodobniť modely z pravej raffie a vytvárajú aj umelé alternatívy vlákien – takým odporúčame sa vyhnúť, ak nechcete zbytočne zaťažovať životné prostredie.

Módne trendy s raffia taškami

Každé leto vidieť na módnych mólach a v uliciach množstvo tašiek rôznych tvarov a veľkostí. Veľké raffia tašky a shoppery sú ideálne na pláž. Sú dostatočne priestranné na to, aby ste do nich vložili všetko potrebné – od uterákov po opaľovací krém. Z prírodného vlákna sú často vytvorené aj crossbody a mini tašky. Tie sú skvelým doplnkom na prechádzky po meste alebo večerné výlety. Sú elegantné a praktické.

zväčšiť Dámska taška MaM z vlákna raffia. Predáva sa za... Foto: archív značky
MAM JUNIO MEDITERRANEO2651-1 nxa76q 9a0b3ec2-5e91-4ffe-9ded-754b0b56d4bc 1000x Dámska taška MaM z vlákna raffia. Predáva sa za 195 eur online.

Raffia tašky môžete nechať pôsobiť veľmi prírodne, ak budú len z vlákna, prípadne doplnené kožou. Trendom sú však aj modely s rôznymi ozdobami, ako sú strapce, korálky alebo vyšívané vzory.

Ako nosiť raffia tašky

Raffia tašky sú univerzálne a dajú sa ľahko kombinovať s rôznymi outfitmi. S letnými šatami môžete napríklad kombinovať veľkú raffia tašku. S denimovými šortkami a tričkom je vhodná menšia raffia taška a na večer si vyberte elegantnú mini raffia tašku alebo listovku – bude to ukážkový detail pre letný večerný vzhľad.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #leto #trend #Kabelka #Palma #taška #doplnky #vlákno #raffia

+ Vyhýbajte sa adrenalínovým športom, nemuselo by to dobre dopadnúť.
Z pozície moci budete mať možnosť...

+ Cvičte pravidelne, aby ste zvýšili energiu. Pohyb je kľúčový.
Šťastenu chyťte pevne za ruku a nepúšťajte,...