Ani známy návrhár sa nevyhol istému ovplyvneniu športovou estetikou a blížiacou sa olympiádou. Pred objektívmi a hosťami zo sveta módy, ale aj šoubiznisu sa striedali pompézne kreácie, siluety jednotlivých modelov naberali atypické rozmery a objem, Browne tentoraz doslova dekonštruoval klasické podoby odevov, aby odhalil tvorbu ich procesu a upozornil na konštrukciu strihov. Objemy vytvoril aj pomocou drôtených konštrukcií, ktoré boli obalené do mušelínu a zasadené pod objemné sukne alebo do kabátov a kabátošiat.
Čítajte viac Ženy bojovali za slobodu (nielen) tela celé stáročia. Couture z dielne Dior vzdáva poctu rovnosti aj športu, takéto odevy by čakal máloktoDo jednotlivých modelov pritom implementoval detaily, ktoré odkazovali sa na blížiace sa športové podujatie, ale tiež históriu kultu tela a súťaží v duchu antických hier. Na jednej kreácii sa objavila výšivka z rôznofarebných kryštálov, ktorá vytvorila vzor svalovej štruktúry, inde zas z vrstiev mušelínu doslova „vytepal“ 3D efekt svalovej hmoty na bruchu či hrudi alebo ramenách.
Celá kolekcia pozostávala z bezmála päťdesiatky kreácií, ktorých tvorba zabrala týždne. Rekord podľa portálu Vogue.com však patrí strihovo na pohľad jednému z tých jednoduchších modelov. Dokonalo padnúci kabátik s vyformovanými ramenami a stojačikovým golierikom doplnený tubovou sukňou bol zdobený pestrou zlatou výšivkou z drobnučkých korálikov a kryštálikov – to všetko prepojené vertikálnym zapínaním z desiatok pošívaných a zdobených gombičiek. Tvorba tohto jediného modelu si vypýtala 42 ľudí, ktorí sa venovali vyšívaniu látky a zabrala rovných 11-tisíc hodín ručnej práce.
Ručná práca a precíznosť sú pre couture príznačné a nie je prekvapením, že práve Brownw – aj napriek svojim americkým koreňom – dostal možnosť hosťovať a prezentovať exkluzívnu líniu tvorby v mekke módy. Nie je síce jediným Američanom, ktorý má túto možnosť (pre ateliér Schiaparelli navrhuje texaský rodák Daniel Roseberry), ale je aktuálne jediným zaoceánskym módnym domom, ktorý sa môže v Paríži prezentovať. Samozrejme, dodržujúc žiadané pravidlá komory haute couture – módna značka musí mať ateliér v Paríži zamestnávajúci minimálne 15 ľudí na plný úväzok.
Čítajte viac Najkrajšia európska princezná šla znovu do plaviek. Žiadne odvážne sexi pózovačky nečakajte - táto dáma má svojský štýlPočas aktuálneho týždňa módy haute couture sa prezentujú aj slávne mená ako Dior, Chanel či spomenuté Schiaparelli a spolu s nimi aj niekoľko pozvaných ateliérov spoza francúzskych hraníc ako talianska značka Valentino, Armani Privé či Fendi.