Ženy bojovali za slobodu (nielen) tela celé stáročia. Couture z dielne Dior vzdáva poctu rovnosti aj športu, takéto odevy by čakal málokto

Na jednej strane možno prekvapenie, na druhej celkom logické odpoveď na aktuálne dianie. Paríž už o pár týždňov ožije olympiádou a tak je celkom prirodzené, že športové motívy sa pretavili aj do tej najluxusnejšej módy.

25.06.2024 14:59
16 DIOR MODE FEMME HC AUTUMN WINTER 2024 2025... Foto:
Modelka na prehliadke Dior Haute Couture Jeseň/Zima 2024 v Paríži.
debata

Ako prvý sa o to postaral módny ateliér Dior, ktorý v pondelok predstavil svoju novú kolekciu haute couture – teda líniu superluxusnej módy na zákazku. Z úvodu sa hostia dočkali klasickejších siluet a obľúbenej práce s drapériou a vrstvením, ktoré sa pretavujú do nového pohybu šiat. Potom však prišlo aj výrazné prekvapenie. Dresy.

Detaily z prehliadky pánskej kolekcie Fendi Jar/Leto 2025. Čítajte viac Káro aj vlastný erb, odvážne detaily pánskej klasiky a luxusný výsledok: Móda z Milána opäť nadchla, pozrite si novú kolekciu Fendi

Dizajnérka Maria Grazia Chiuri v rámci novej kolekcie predstavila niekoľko ultraluxusných telových dresov vo farbách zlatej, striebornej alebo bielej farbe. Jednotlivé kreácie boli zdobené zlatými lístkami či mikroflitrami alebo zrkadlovými plieškami. Motív športového tielka, ktoré akoby evokovalo kovový skelet pod ľahučkým vrstvami riasenia večerných modelov, potom ešte podčiarkoval celkové smerovanie kolekcie.

Francúzska herečka a modelka Laetitia Casta.
Yuna Kim medzi hosťami na prehliadke Dior Haute...
+19Bývalá tenistka Venus Williams tiež zavítala na...

Línia haute couture jeseň-zima 2024–2025 ožila na pozadí ťažko vybojovanej politickej slobody pre ženské telá a bola zároveň aj poctou nedávno zosnulej pedagogičke, umelkyni a feministke Faith Ringgoldovej. „Najdôležitejšia pre mňa v živote je inšpirácia. Chcem inšpirovať iných a cítiť sa inšpirovaná,“ znel výrok, ktorý sprevádzal uvedenie couture kolekcie ku módnej obci a superbohatej klientele.

zväčšiť Modelky na prehliadke Dior Haute Couture... Foto: DIOR
Dior Haute Couture Modelky na prehliadke Dior Haute Couture Jeseň/Zima 2024 v Paríži.

Hoci dresy, ručne vyšívané a precízne strihané body, ktoré dokonalo obkresľovali telo, asi na červenom koberci tak skoro neuvidíme, kolekcia obsahovala aj množstvo večerných modelov, ktoré si priam pýtajú červený koberec a ktoré môžu publikum zasiahnuť silou ukrytou v nehe, rafinovanosti aj strihu. Viac si pozrite v našej galérii.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #olympiáda #krása #luxus #móda #práva #Telo #šport #Dior #haute couture

+ Sledujte svoje zdravie, aby ste predišli problémom. Prevencia je dôležitá.
Určite sa vyhýbajte nákupom v...

+ Láska nakoniec zvíťazí a vy budete spokojne zaspávať s úsmevom na tvári.
Peňazí nie je nikdy dosť, preto...