Praprapravnučka cisárovnej Sissi sa vydala: Decentná a nežná nevesta podobu so slávnou príbuznou nezaprie, jej vyvoleným je gróf - špecialista na IT

Svadbe s mimoriadne vzácnymi hosťami a nevestou, ktorá je minimálne v končinách Rakúska a Nemecka populárnou osobnosťou, patrilo dianie uplynulého víkendu u rakúskych susedov.

24.06.2024 13:51
636190901 Foto:
Gróf Franz Clemens von Waldburg-Zeil-Hohenems so svojou manželkou - grófkou Stephanie von Waldburg-Zeil-Hohenems (vpravo) a dcérou - grófkou Leonie von Waldburg-Ziel Hoehenems. Záber je z roku 2021.
debata (5)

Dvadsaťšesťročná grófka Leonie von Waldburg-Zeil-Hohenems, ktorá je potomkom slávnej rakúsko-uhorskej cisárovnej Sissi, sa vydala v kostole svätého Karola Boromejského a následne oslávila svoj veľký deň v priestoroch rodinného zámku. Aj ženích však pochádza z urodzenej rodiny – ide o 30-ročného grófa Caspara Matuschku, pôvodom zo Švajčiarska. Matuschka vyštudoval informačné technológie a je špecialistom v oblasti IT.

Italy Emilia Romagna F1 GP Auto Racing Čítajte viac Obaja majú viac peňazí ako najbohatší Slovák, ich láska je ako z rozprávky: 40-miliardový Rakúšan zbalil krásku zo slávneho impéria na... akčnosť

Samotná grófka už nejaký čas pracuje v luxusnej talianskej značke Bottega Veneta a údajne aj po svadbe plánuje pri práci zostať, no možno sa presídli do Zürichu k manželovi. Dvojica sa zoznámila už v roku 2017 a zasnúbila pred bezmála dvoma rokmi. Svadba pripadla až na predposledný júnový víkend roku 2024, no bola priam rozprávková.

Nevesta sa objavila pred hosťami a objektívmi domácich médií v čipkovaných šatách s vlečkou a nadýchanou sukňou. Nechýbal ľahučký dlhý závoj, ktorý upevnil diadém – korunka zdobená diamantmi a perlami bola vlastne jediným výrazným šperkom spoločne s náušnicami. Štvorcový výstrih ponechala Leonie bez šperkov, ale celý čas v ruke zvierala nežnú kyticu kvetov, ktorá celkový svadobný look dotvárala.

Dánska kráľovná Mary Čítajte viac Lepšiu sukňu na leto nenájdete: Dokonalý kúsok nosí aj dánska kráľovná Mary, máme pre vás 13 inšpirácií

Decentná, no očarujúca bola podoba nevesty, ktorá sa dokonca rozhodla vyhnúť tradičmému príchodu na svadobný ceremoniál v koči. Azda aj preto, že napriek svojmu pôvodu sa po zrušení monarchie v Rakúsku neteší rovnakým privilégiám ako iné členky známych kráľovských rodín a šľachtických rodov. Mimochodom, tí nechýbali medzi hosťami. Azda najväčšiu pozornosť na seba strhla prítomnosť holandského kráľovského páru a korunnej princeznej Amalie, ktorí zavítali na sobotňajší obrad.

zväčšiť Cisárovná Alžbeta známa ako Sissi na zábere... Foto: Profimedia
147312663 Cisárovná Alžbeta známa ako Sissi na zábere zhruba okolo 1870.

Grófku Leonie spája rodová línia s niekdajším panovníckym párom Rakúsko-Uhorska vďaka prastarému otcovi. Jej predok Georg Waldburg-Zeil sa oženil s Elisabeth Franziskou – vnučkou cisára Františka Jozefa a cisárovnej Alžbety, známej ako Sissi. Toto manželstvo priamo spojilo rodinu Waldburg-Zeil s habsburskou dynastiou. Franz Clemens Graf von Waldburg-Zeil, otec Leonie, je vnukom Georga Grafa von Waldburg-Zeil-Hohenems a Elisabeth Franzisky von Österreich-Toskana.

Španielska kráľovná Letizia navštívila v stredu...
Kráľovná Rania (vľavo) a jej budúca nevesta...
+14Dánska korunná princezná Mary na zábere z 18....

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #láska #svadba #Leonie #cisárovná Sissi #grófka

+ Očakávajte príjemný deň, využite počasie a zájdite k vode, zaplávajte si.
Analyzujte svoje výdavky, aby ste...

+ Vyhýbajte sa adrenalínovým športom, nemuselo by to dobre dopadnúť.
Z pozície moci budete mať možnosť...