Ste jednou z 50 percent žien, ktoré trápi tento problém pleti? Riešenie existuje, poďte s nami krok za krokom proti tmavým škvrnám

Tmavé škvrny na pokožke môžu byť frustrujúce. Najmä v lete, keď je slnko najsilnejšie, môže dochádzať k ešte väčšiemu zvýrazneniu nežiaducej pigmentácie.

18.06.2024 11:30
Aging pigment pigmentove skvrny starecke skvrny Foto:
Pozor na pigmentové škvrny, pokožke pridávajú roky.
debata

Podľa prieskumov zhruba 30 až 50 percent žien čelí vzniku tmavým škvŕn na pokožke, riziko sa zvyšuje po prekročení tridsiatky. Vďaka inováciám v kozmetickom priemysle však v súčasnosti existuje množstvo spôsobov, ako môžete škvrny efektívne riešiť a zároveň chrániť svoju pleť. Toto by ste mali vedieť, ak túžite udržať pokožku žiarivú a bez tmavých škvŕn počas letných mesiacov.

828033376 Čítajte viac Nebezpečné letné oblečenie: Aké materiály a farby vám môžu spôsobiť dokonca zdravotné problémy?

Ochrana pred slnkom

Pred vznikom tmavých škvŕn a pigmentových fliačikov, ktoré vznikajú pôsobením slnečného žiarenia, sa môžeme v prvom rade chrániť používaním opaľovacích krémov alebo krémov a produktov s vysokým SPF. Začať by ste mali aspoň pri hodnote SPF 30, no ideálne je v letnom období ísť až na pomyselnú 50-ku, prípadne SPF 50+. Aplikáciu je dobré opakovať každé dve hodiny, najmä ak ste vonku. Nezabúdajte ani na slnečné okuliare, noste klobúky alebo pokrývky hlavy so šiltom a oblečenie, ktoré zakrýva pokožku, aby ste minimalizovali expozíciu slnku.

Výber správnych produktov

Pomôcť proti vzniku tmavých škvrń ale tiež pri redukcii už existujúcich môžu aj správne kozmetické produkty. Hľadajte také, ktoré obsahujú zložky ako vitamín C, niacinamid, kyselina glykolová alebo retinoidy, ktoré môžu pomôcť zosvetliť tmavé škvrny. Uistite sa, že vaše kozmetické produkty sú nekomedogénne, aby sa predišlo upchávaniu pórov, najmä počas horúčav.

Nočný krém proti tmavým škvrnám Vichy Liftactiv...
Hydratačný krém proti tmavým škvrnám Bright...
+8Exfoliačný peeling Bright Reveal od L´Oreál...

Čo je veľmi dôležité vedieť pri používaní niektorých zložiek je však aj ich reaktívnosť so slnkom. Napríklad retinoidy alebo vitamín C sú v lete vhodné len na večerné používanie. Ráno by ste potom mali pleť očistiť a následne ošetriť krémom proti tmavým škvrnám, ktorý neobsahuje takéto zložky. Samozrejmosťou je na záver už spomenuté SPF.

Triky pre pokožku s tmavými škvrnami

Používajte ľahké, hydratačné krémy, aby vaša pokožka zostala vyvážená. Hydratovaná pokožka lepšie znáša liečbu tmavých škvŕn. Môžete tiež do rutiny pridať séra s kyselinou hyalurónovou, ktorá pomáha pleti udržať vlhkosť.

Odborný pohľad

Tmavé škvrny sú veľmi citlivá záležitosť a aj pri výbere produktov je dobré konzultovať stav vašej pokožky a prípadne reakcie s dermatológom, či aspoň odborníkom za pultom v lekárni. Na trhu sú produkty, ktoré môžu pomôcť, ale vždy všetko záleží od typu pleti jednotlivca.

žena, krásna žena, pleť, pokožka, staroslitivoť Čítajte viac Absolútna nutnosť pre vašu pokožku: Krém či sérum, ktoré sú správny krok ku krásnej a zdravej pleti, obsahujú...

Pred aplikáciou nových produktov na tvár, urobte test na malej časti pokožky, aby ste zistili, či nedôjde k negatívnej reakcii. Ak sa tak nestane, produkt môžete používať podľa pokynov a tiež sa snažte o to dlhodobo. Výsledky sa – najmä v prípade defektu, akým sú pigmentové fľaky a tmavé škvrny – dostavia postupne, často po niekoľkých týždňoch až mesiacoch.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #slnko #žena #kozmetika #pleť #staroslivosť #tmavé škvrny #pigmentové škrvny

+ Upravte stravu, aby ste sa cítili lepšie. Zdravé jedlo je základ.
Mali by ste uvažovať nad úsporami, inak vám...

+ Pamätajte, že veci sa nedejú len tak, za väčšiu hmotnosť si môžete len vy.
Nemíňajte viac peňazí ako...