Niečo modré! Milionárska nevesta z britskej svadby roka tradíciu dodržala, jej modrá voľba bola nápaditá

33-ročný Hugh Grosvenor, siedmy vojvoda z Westminsteru a dlhoročný priateľ princa Williama, si v piatok zobral za manželku Oliviu Hensonovú. Obzrite si šaty, tiaru či závoj nevesty.

08.06.2024 17:02
Britain Royals Foto: ,
Olivia Henson - obzrite si šaty, tiaru, kyticu či závoj nevesty.
debata

Svadobné šaty a závoj Olivie Hensonovej boli majstrovským dielom aj odkazom na históriu rodiny. Návrhárka Emma Victoria Payne vytvorila pre britskú svadbu roka exkluzívne šaty a závoj z luxusného hodvábu v odtieni slonovej kosti. Závoj zdobili ručné kvetinové výšivky, čím sa stal umeleckým a unikátnym dielom. Čipkované lemovanie na závoji nevesty bolo zo závoja praprababičky Olivie Hensonovej z roku 1880. Okrem toho, zložitá výšivka zahŕňala aj dátum svadby a iniciály páru, čím celý vzhľad nevesty dostal ešte o čosi osobnejší ráz.

zväčšiť Nevesta Olivia Henson. Foto: SITA/AP, Peter Byrne
Britain Duke of Westminster Wedding Nevesta Olivia Henson.

Šaty boli elegantné s ozdobným čipkovaným lemovaním na výstrihu a manžetách trojštvrťových rukávov. Úchvatná, odnímateľná vlečka pridávala šatám dramatický nádych.

Mladomanželia Olivia Henson a Hugh Grosvenor si...
Princ William ako hosť na svadbe vojvodu Hugha...
+12Princezná Eugenie ako hosť na svadbe vojvodu...

Nevestu zdobil aj vzácny rodinný šperk, na hlave mala „Fabergé tiaru“ s myrtovými listami, ktorá je dedičstvom rodiny Grosvenorovcov od roku 1906. Táto diamantová tiara, tvorená motívmi myrtových listov, už zdobila viacero neviest z rodiny ženícha. Tým nevesta splnila tradíciu niečoho požičaného. Magazín Hello uvádza, že cena tiary je 75 000 dolárov.

zväčšiť Ako "niečo modré" si Olivia... Foto: SITA/AP, Peter Byrne
Britain Royals Ako "niečo modré" si Olivia Henson zvolila nápadné modré topánky, ktoré boli odvážnym módnym doplnkom jej róby.

Ako „niečo modré“ si Olivia Henson zvolila nápadné modré topánky, ktoré boli odvážnym módnym doplnkom jej róby (foto vyššie). Kytica bola tvorená kvetmi z okolia rodinného sídla Grosvenorovcov, z Eaton Hall. Obsahovala rôznorodé kvety ako lúčne trávy, margarétky, kosatce či ruže.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #svadba #Olivia Henson

+ Nezabúdajte na únavu z počasia, užívajte si letné dni vonku na slniečku.
V práci si kolegyňa brúsi zuby na vaše...

+ V hlave sa vám rodia vynikajúce nápady, je na vás či ich zrealizujete.
Od práce by ste si mali dať na dlhšiu...