Kedysi ženy bili palicami, keď odhalili kúsok kože, teraz... prehliadka plaviek v Saudskej Arábii je historický moment, pozrite si zábery

Saudská Arábia ešte minulý týždeň v piatok usporiadala prvú módnu prehliadku plaviek.

23.05.2024 13:30
Modelka v plavkách od marockej dizajnérky... Foto:
Modelka v plavkách od marockej dizajnérky Yasminy Q počas prehliadky, ktorá sa konala v rámci Red Sea Fashion Week v Saudskej Arábii a bola historickým momentom.
debata (1)

Podľa agentúry AFP ide o hraničný krok v krajine, kde ešte pred menej ako desiatimi rokmi ženy museli nosiť islamský odev abája zakrývajúci celé telo.

Uma Thurman Čítajte viac Hľadáte ideálne slnečné okuliare na novú sezónu? Inšpirujte sa modelmi, aké nosí Demi Moore či Cate Blanchett, pristanú aj vám

Módna prehliadka pri bazéne predstavila výtvory marockej módnej návrhárky Yasminy Kanzalovej alias Yasminy Q. Väčšinou išlo o jednodielne plavky v odtieňoch červenej, béžovej a modrej. Väčšina modeliek mala odkryté ramená a niektoré mali dokonca čiastočne poodhalené aj brucho. „JE pravda, že táto krajina je veľmi konzervatívna, ale snažili sme sa ukázať elegantné plavky reprezentujúce arabský svet,“ povedala Kanzalová AFP.

Modelka v plavkách od marockej dizajnérky...
Modelka v plavkách od marockej dizajnérky...
+2Modelka v plavkách od marockej dizajnérky...

„Keď sme sem prišli, vedeli sme, že prehliadka plaviek je v Saudskej Arábii historickým momentom, pretože je to prvýkrát, čo tu majú takúto akciu,“ povedala návrhárka a dodala, že je poctená možnosťou sa na takom niečom zúčastniť.

Modelka v plavkách od marockej dizajnérky... Foto: Fayez Nureldine / AFP / AFP / Profimedia
Modelka v plavkách od marockej dizajnérky Yasminy Q Modelka v plavkách od marockej dizajnérky Yasminy Q počas prehliadky, ktorá sa konala v rámci Red Sea Fashion Week v Saudskej Arábii a bola historickým momentom.

Prehliadka sa konala na druhý deň týždňa módy Red Sea Fashion Week v rezorte St. Regis na saudskoarabskom pobreží Červeného mora. Samotné letovisko je súčasťou obrieho projektu Red Sea Global, jedného z tých, ktoré sú súčasťou programu sociálnych a hospodárskych reforiem Vízie 2030. Na ten dohliada korunný princ Muhammad bin Salmán.

žena, krásna žena, pleť, pokožka, staroslitivoť Čítajte viac Absolútna nutnosť pre vašu pokožku: Krém či sérum, ktoré sú správny krok ku krásnej a zdravej pleti, obsahujú...

Princ Muhammad inicioval množstvo dramatických spoločenských reforiem v snahe zmeniť obraz Saudskej Arábie ako upätej krajiny, čo je dané historickým vyznávaním prísneho výkladu islamu známeho ako wahhábizmus.

Zmeny zahŕňali ukončenie činnosti náboženskej polície s palicami, znovuotvorenie kín a organizovanie hudobných festivalov pre obe pohlavia. Naopak potlačované sú nesúhlasné postoje.

Supermodelka Bella Hadid prišla na premiéru...
Brazílska modelka Izabel Goulart prišla na...
+46Česká modelka Eva Herzigová na premiére filmu...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #prehliadka #Saudská Arábia #plavky #zmena #náboženstvo

+ V hlave sa vám rodia vynikajúce nápady, je na vás či ich zrealizujete.
Od práce by ste si mali dať na dlhšiu...

+ Práca s ľuďmi vás dosť vyčerpáva, skúste ju obmedziť aspoň na krátku chvílu.
Aktívne počúvanie a komunikácia sú...