Absolútna nutnosť pre vašu pokožku: Krém či sérum, ktoré sú správny krok ku krásnej a zdravej pleti, obsahujú...

Používanie kozmetiky na tvár obohatenej o SPF je kľúčovým krokom v dennej starostlivosti o pleť, ktorý zaručuje nielen ochranu pred škodlivým UV žiarením, ale aj celkové zdravie a krásu pokožky.

23.05.2024 10:00
žena, krásna žena, pleť, pokožka, staroslitivoť Foto:
Starajte sa o pokožku správne, krok za krokom. Jedným z nich je aj SPF.
debata

Už nejaký čas sa na trhu nachádzajú aj produkty – krémy či séra, ktoré poskytujú širokospektrálnu ochranu, nevyhnutnú pre každodennú starostlivosť o pleť. SPF (teda sun protection factor) vytvára bariéru a ochranu pred lúčmi slnečného žiarenia. Zloženie jednotlivých výrobkov je však zároveň koncipované tak, aby sa starali aj o hydratáciu pokožky, pôsobili proti starnutiu alebo dodávali pokožke zdravý jas a sviežosť.

Čo tieto produkty obsahujú?

Krémy na tvár obohatené o SPF obsahujú rôzne zložky, ktoré zaisťujú účinnú ochranu a zároveň sa starajú o ďalšie potreby pokožky:

  1. Minerálne filtre (oxid zinočnatý, oxid titaničitý) poskytujú fyzickú ochranu tým, že odrážajú UV žiarenie.
  2. Chemické filtre (avobenzón, oktokrylén) absorbujú UV žiarenie a premieňajú ho na teplo.
  3. Antioxidanty (vitamín C, vitamín E) bojujú proti voľným radikálom a znižujú oxidačný stres.
  4. Hydratačné zložky (kyselina hyalurónová, glycerín) zaisťujú dostatočnú hydratáciu pokožky.
  5. Protizápalové zložky (aloe vera, pantenol) upokojujú pokožku a znižujú podráždenie.
Denný rozjasňujúci fluid od Garnier s obsahom...
Denné sérum UV Expert Supra Screen od Lancôme...
+7Kvapky Collistar Sun Protective Drops so SPF 50...

Azda to ani netreba opakovať, ale na druhej strane… opakovanie je matka múdrosti. Ak teda stále pochybujete, prečo by ste do dennej rutiny mali zaradiť ošetrujúcu kozmetiku na pleť s ochranným faktorom proti slnečnému žiareniu – dôvody sú nasledovné.

Uma Thurman Čítajte viac Hľadáte ideálne slnečné okuliare na novú sezónu? Inšpirujte sa modelmi, aké nosí Demi Moore či Cate Blanchett, pristanú aj vám

Krémy chránia pred UV žiarením (UVA aj UVB) – UVA preniká hlboko do pokožky a spôsobuje predčasné starnutie, vrásky a pigmentové škvrny. UVB žiarenie spôsobuje spálenie pokožky a je hlavnou príčinou vzniku rakoviny kože. S pomocou SPF a jeho pravidelným používaním zvyšujete prevenciu vzniku rôznych typov rakoviny kože, vrátane melanómu, bazaliómu a skvamózneho karcinómu.

Praktické tipy na používanie

Ak už váš denný krém obsahuje SPF, je vhodné dodržiavať niekoľko krokov pre správnu aplikáciu a kombinovanie s ďalšou kozmetikou. Po očistení pleti a použití tonika naneste sérum podľa potreby. Ak váš denný krém obsahuje SPF, môžete ho použiť namiesto samostatného hydratačného krému. Naneste ho rovnomerne na celú tvár, krk a dekolt. Po vstrebaní krému s SPF môžete aplikovať make-up.

vrstvenie, hydratácia, pleť Čítajte viac S pleťou dokáže zázraky, ťažko nájdete lepšieho pomocníka: S touto kyselinou omladnete a nielen to...

Nezabudnite, že ochranu (najmä, ak ste v exteriéri) je potrebné obnovovať každé 2 hodiny, takže počas dňa môžete použiť napríklad make-up sprej s SPF alebo púder s SPF, aby ste zachovali účinnú ochranu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #slnko #ochrana #kozmetika #pleť #pokožka #SPF #solárna ochrana

+ Chystáte sa na turistiku do hôr, veľkú pomoc vám poskytnú paličky.
Dovolenka nedopadne podľa vašich predstáv ani...

+ Ak nemáte zaočkované deti riskujete, že sa vrátite domov s chorobou.
Nemíňajte na zbytočnosti, ušetrených...