Svadobné šaty za 8 miliónov? Pred 20-timi rokmi sa v nich za španielskeho princa vydávala krásna novinárka

22. mája 2004 si španielsky princ Felipe zobral v Madride za manželku novinárku Letiziu Ortiz. Krásna hnedovláska je prvou španielskou kráľovnou neurodzeného pôvodu.

23.05.2024 06:00
felipe Foto:
Televízna moderátorka Letizia Ortiz sa v roku 2004 vydala za španielskeho princa Felipeho.
debata

Niekdajšia televízna moderátorka Letizia Ortiz padla do oka španielskemu princovi Felipemu v roku 2002, keď sa spolu stretli v televízii, v ktorej moderovala niekoľko relácií. Ako hosť v jednej z nich sa objavil práve Felipe, stretli sa zoči-voči a iskry preskočili. Ich láska nabrala rýchly spád – v roku 2003 sa zasnúbili a v roku 2004 si povedali „áno“. V týchto dňoch tak už ako dvojnásobní rodičia oslavujú 20. výročie sobáša.

zväčšiť Svadba kráľa Felipeho a Letizie Ortiz v roku 2004. Foto: BORIS ROESSLER / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP / Profimedia
letizia Svadba kráľa Felipeho a Letizie Ortiz v roku 2004.

A hoci 20 rokov je dlhá doba, svadobné šaty Letizie patria k tým, na aké sa nezabúda. Dôvodom je ich cena. Podľa mnohých španielskych médií sa vyšplhala na neuveriteľných 8 miliónov dolárov.

zväčšiť Televízna moderátorka Letizia Ortiz sa v roku... Foto: AFP / POOL / AFP / Profimedia
felipe Televízna moderátorka Letizia Ortiz sa v roku 2004 vydala za španielskeho princa Felipeho.

Navrhol ich kráľovský krajčír Manuel Pertegaz. Boli vyrobené z bieleho saténu pretkaného hodvábom Valencia, mali vysoký golier v tvare koruny, dlhé rukávy a zdobilo ich pravé zlato všívané do slonovinového hodvábu. Vzhľad nevesty bol podčiarknutý tiarou z diamantov a platiny, ktorú jej darovala kráľovná Sofia, jej svokra. Tá ju mala na hlave takisto v deň svadby, keď sa v roku 1962 vydávala za španielskeho kráľa Juana Carlosa. Nechýbala ani efektná, 4 metre dlhá vlečka, takisto zdobená všívaným zlatom.

Kráľovná Letizia, ešte ako Letizia Ortiz, na...
Kráľovná Letizia, ešte ako Letizia Ortiz, na...
+12Kráľovná Letizia, ešte ako Letizia Ortiz, na...

Na španielskej svadbe sa v roku 2004 zúčastnili kráľovské rodiny z celého sveta, vrátane dánskej kráľovnej Margaréty a jej manžela, monackého kniežaťa Alberta, princa Charlesa či švédskej korunnej princeznej Viktórie.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #svadba #kráľovná Letizia

+ Potrebujete vyváženú stravu počas celého dňa, nezabúdajte na to.
Financie máte zaobstarané ešte na dlho,...

+ Vaša strava nie je dostatočne pestrá, snažte sa, čo najčastejšie variť doma.
Finančne ste na tom veľmi dobre,...