Najmilovanejšie spomienky ukryté vo vôni - slávny ateliér prichádza s kolekciou parfumov, cítiť z nich večné mesto aj rodinu

Rím je mesto parfumov - mesto vôní. Azda tak neprekvapí, že s blížiacou sa storočnicou jedného zo slávnych módnych domov Talianska - ateliéru Fendi - sa rodinná značka rozhodla obohatiť svoj svet o voňavé novinky.

21.05.2024 14:15
01 FENDI Fragrances Range Bottle Visuals Foto:
Sedem parfumov, z ktorých každý reprezentuje rodinu, tradíciu a odkaz histórie Fendi.
debata

Kolekcia parfumov, na ktorej posledné mesiace pracovali renomovaní parfuméri v spolupráci so zástupcami rodinného módneho klanu, sa konečne dočká svojej premiéry. Prvé vizuály exkluzívne zverejnil magazín WWD, aby sa následne zostava siedmich vôní – zatiaľ aspoň ich vizuálna podoba – mohla dostať k širšiemu publiku.

parfum, vzácnosť Čítajte viac Pri parfumoch robíme stále rovnakú chybu. Odborníci majú odpoveď: Toto nikdy! Tu je 15 parfumových noviniek

Samozrejme, až samotný predaj, naplánovaný na druhú polovicu júna 2024, ukáže pravdu, ako sa s výzvou parfumérskeho sveta popasovala známa značka. Už dnes je však jasné, že filozofia tvorby stojí a odráža sa z rodinných hodnôt, jedinečnosti osobností, ktoré za tvorbou Fendi stoja a tiež za milovanými arómami večného mesta, ku ktorým sa potom pridávajú aj vône talianskej krajiny a vidieka.

Ciao Amore, tak sa volá jeden zo siedmich...
La Baguette, tak sa volá jeden zo siedmich...
+3Perché No, tak sa volá jeden zo siedmich...

Quentin Bisch, Fanny Bal a Anne Flipo vytvorili parfumy, ktoré si vysníval tvorivý tím módneho domu: umelecká riaditeľka pre doplnky a pánsku kolekciu Silvia Venturini Fendi, umelecká riaditeľka pre šperky Delfina Delettrez Fendi a umelecký riaditeľ pre haute couture a dámsku kolekciu Kim Jones. Všetci traja sa aktívne zapájali do celého procesu umeleckej koncepcie.

zväčšiť Umelecká riaditeľka pre doplnky a pánsku... Foto: Brett Lloyd for FENDI
FENDI Artistic Directors Portrait by Brett Lloyd DDF-SVF-KJ Umelecká riaditeľka pre doplnky a pánsku kolekciu Silvia Venturini Fendi (v strede), jej dcéra a umelecká riaditeľka pre šperky Delfina Delettrez Fendi a umelecký riaditeľ pre haute couture a dámsku kolekciu Kim Jones si spoločne vysnívali kolekciu siedmich parfumov.

V každej vôni sa objavuje významná osobnosť módneho domu, ktorý zastrešuje rodinu. Casa Grande je poctou zakladateľke kožušníckej a kožiarskej firmy Adele Fendi, Dolce Bacio spomína na jej dcéru Annu. Trio renomovaných parfumérov sa inšpirovalo spomienkami, ktoré zasadili do príbehov vôní v jednotlivých kompozíciách.

móda, Vanda Janda Čítajte viac Ako sa oblieka diva na plný úväzok či moderná žena s vášňou pre módu? V Prahe odpoveď ponúkli slovenskí tvorcovia, pozrite si to najlepšie

Výsledkom sú na pohľad jednoduché, no delikátne doplniteľné flakóny lákajúce nielen zložením, ale aj ľúbivými názvami ako Ciao Amore, Prima Terra či La Baguette. Parfumy, ktoré budú exkluzívne dostupné v butikoch značky a na stránke módneho domu, sú však výnimočné najmä zložením.

Modelky na prehliadke novej kolekcie Fendi na...
Modelky na prehliadke novej kolekcie Fendi na...
+12Modelky na prehliadke novej kolekcie Fendi na...

Čistý olej z kvetov pomarančovníka z Tuniska alebo tonkových bôbov z Brazílie, bergamot z talianskeho regiónu Kalábria, céder atlaský, pačuli z Indonézie, damašská ruža z Turecka, vanilka z Madagaskaru. Krásne a bohaté suroviny v silnom koncentráte prírodného a biologického pôvodu tvoria paletu, s ktorou pracovali dve parfumérky a jeden parfumér pri tvorbe siedmich vôní kolekcie. Aký bude výsledok, si svet milovníkov vôní musí ešte chvíľu počkať. Očakávania sú veľké…

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #krása #luxus #vôňa #parfum #Fendi #Kim Jones #Silvia Venturini Fendi

+ Vaše telo si žiada reštart, skúste jeden deň piť iba vodu a ovocné šťavy.
Vzdelávanie a získavanie nových...

+ Zaslúžite si oddych, doprajte si ho čo najskôr a vycestujte do hôr na turistiku.
Ohľadom financíí ste nemali...