Hollywoodska babička, pri pohľade na ktorú padne sánka: Jane Fonda ohúrila v Cannes. Ukázala, čo sa dá robiť s vráskami aj sivými vlasmi

Patrila k sexidolom jednej generácie a dodnes je považovaná za mimoriadne talentovanú herečku. Američanka Jane Fonda, ktorej život je plný pestrých a rozličných kapitol, je však aj vzorom pre mnohé ženy, keď príde na starnutie a starostlivosť o seba.

15.05.2024 09:30
Jane Fonda Foto: ,
Herečka Jane Fonda na slávnostnom otvorení filmového festivalu v Cannes.
debata

Fonda oslávila 86. narodeniny, ale keď sa v utorok večer objavila na červenom koberci filmového festivalu v Cannes – jeho slávnostnom otvorení – len málokto by si pri pohľade na ňu predstavil podobné číslo. Rodáčka z New Yorku sa objavila v čiernom nohavicovom overale Elie Saab a predviedla udržiavanú štíhlu figúru, dokonalé líčenie a účes zo sivých vlasov.

Herečka a modelka Rose Bertram. Čítajte viac Cannes je opäť plné hviezd: Režisérka Barbie s výstrihom po pupok, Heidi Klum v róbe pre princeznú a Meryl Streep? V 74 rokoch vyzerá ako bohyňa

Tvár známej kozmetickej značky L'Oreál Paris na podujatie, samozrejme, upravili profesionálni vizážisti a kaderníci – no výsledok bol veľmi inšpiratívny. So sivými vlnami sa pohrali v štýle hollywoodskych ikon a mikádo bolo upravené do decentných vĺn a učesané na stranu. Herečka predviedla tiež dramatickejšie líčenie očí a intenzívny odtieň rúžu na perách – červenú s tehlovým podtónom, ktorá skvelo fungovala v kombinácii s jej pleťou.

Rose Bertram prichádza na premiéru filmu The...
Modelka Tatiana Korsakova.
+44Americká herečka Jane Fonda v kreácii Elie Saab.

Čiperná osemdesiatnička je svetu známa aj ako fitness ikona. Ešte v 80-tych rokoch minulého storočia postupne nakrútila a vydala sériu mimoriadne úspešných cvičebných videí, ktoré odštartovala nahrávka „Jane Fonda's Workout“ (1982). Tieto videá sa stali najpredávanejšími VHS kazetami svojej doby a prispeli k fitness šialenstvu 80. rokov. Fondovej fitness impérium zahŕňalo niekoľko kníh, videí a DVD, ktoré motivovali milióny ľudí k cvičeniu.

Americká herečka Jane Fonda v kreácii Elie Saab. Foto: SITA/AP, Scott Garfitt
France Cannes 2024 Awards Ceremony Red Carpet Americká herečka Jane Fonda v kreácii Elie Saab.

Dnes sa držiteľka Oscara a hviezda filmov ako Barbarella, Protivná svokra či seriálu Grace a Frankie stále snaží žiť veľmi zdravo a zároveň je veľkou zástankyňou ekologického a zeleného spôsobu života a ochrany planéty. Herečka v roku 2010 oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu prsníka, ktorú úspešne prekonala po operácii. Hoci rakovina sa vrátila o viac ako dekádu neskôr, aj z tohto boja vyšla úspešne.

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle Čítajte viac Šatník Meghan na návšteve Afriky opäť za tisíce dolárov, najdrahší kúsok už na sebe mala. Aplauz a nadšenie však prišli po týchto šatách...

Fonda vždy zdôrazňovala význam zdravého životného štýlu. Verí, že pohyb a fyzická aktivita sú kľúčom k udržaniu vitality a zdravia v každom veku. Jej cvičebné videá nie sú len o fyzickom vzhľade, ale aj o celkovom pocite pohody a duševnom zdraví.

Krása zachráni svet, hovorí štylistka a dizajnérka Zuzana Kanisová
Video
Zdroj: TV Pravda

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #krása #vek #Cannes #sivé vlasy #Jane Fonda #úprava

+ Prospejú vám svetlé odtiene v oblečení, omladia a osviežia postavu.
Pracovný čas si efektívne rozdelíte a omnoho...

+ Dostanete sa do výbornej kondície, podporíte fantáziu a komunikáciu.
V starých kamarátstvach nastanú...