Smartwatch - módny doplnok pre každého fashionistu

Kde sú tie časy, keď nám hodinky na ruke ukazovali len čas a poniektoré aj dátum. Počuli ste už pojem inteligentné hodinky? Že sa neviete rozhodnúť, či to nie sú vyhodené peniaze, alebo vám naozaj uľahčia život? Ponúkame niekoľko dôvodov, prečo by ste si ich mali zaobstarať.

13.09.2023 00:00
smart hodinky Foto:

Žijeme rýchlu dobu a vedieť cez hodinky ovládať množstvo funkcií je dnes k nezaplateniu. Stačí skočiť na vlnu moderných technológii, naučiť sa čo všetko značkové smart hodinky ponúkajú a sami seba sa budete pýtať, prečo ste si ich nekúpili už dávno. Veď pozrite, čo teda dokážu inteligentné hodinky oproti smartfónu, ktorý máte vo vrecku.

1. Len čas už nestačí

Mnoho ľudí si nevie predstaviť, že by na zápästí nemali hodinky. Buď je to pre nich praktické, alebo sa drahým kúskom potrebujú prezentovať. Je pravda, že takýto luxusný doplnok vyzerá na ruke skvele, ale sami uznajte, že načo si kupovať „obyčajné“ hodinky, keď vám čas aj dátum ukazuje mobilný telefón. Ak sa však rozhodnete pre inteligentné hodinky, získate ešte mnoho ďalších funk-cií a zistíte, aké zábavné bude ich postupne všetky objavovať. Kým prvé modely ponúkali len zá-kladné funkcionality ako kalkulačku, kalendár, preklady a jednoduché hry, tie moderné sú už nosi-teľné počítače s množstvom aplikácii.

2. Hovorte s hodinkami

Ak si zaobstaráte inteligentné hodinky nemusíte pri každom zazvonení mobilu a cinknutí sms loviť smartfón v taške. Výborne vám poslúžia smart hodinky. Prijmete hovor a rozprávať sa môžete so svojím zápästím. Mnohí z vás si určite pamätajú seriál Knight Rider. Hlavnú úlohu v ňom hralo ho-voriace auto KITT, ktoré David Hasselhoff ovládal cez svoje digitálky. Pri obrazovkách sme snívali, že mať tak také hodinky, život by bol určite jednoduchší. Navyše si takisto viete prečítať aj správy a maily. Treba však priznať, že takéto hodinky smartfón nikdy nenahradia, ale v situácii, kedy je no-senie telefónu nepohodlné, ich isto oceníte.

3. Sociálne siete na ruke

Ste fanúšikom sociálnych sieti? Potom je pre vás možnosť mať Facebook, Twitter, WhatsApp a iné siete možnosťou, ktorú musíte mať. Niektoré inteligentné hodinky vám ukážu vaše správy a akti-vity na sociálnych sieťach, iné umožnia interakciu s aplikáciou. Na každodenné používanie to môže byť trošku nemotorné, ale sú situácie, napr. pri športe, keď si ich nebudete vedieť vynachváliť.

4. Nový fitnes tréner

Keď už spomíname šport, toto je oblasť, kde si inteligentné hodinky naozaj užijete. Mnohé majú ako základnú funkciu sledovanie kondície. Čo presne inteligentné hodinky ešte dokážu? Bežnou súčasťou je krokomer, meranie vzdialenosti, kalórií, spánku, krvného tlaku, tepu, EKG aj saturácie kyslíka v krvi. Na výber máte množstvo športových režimov. Stačí si vybrať si idete na jogu, alebo sa previesť na bicykel. Existujú modely, ktoré sú vodotesné a ideálne pre plavcov. Nemusíte sa viac stresovať, správy viete čítať aj v bazéne.

Inteligentné hodinky vám odmerajú aj úroveň stresu. Ak ukážu vyššie hodnoty, tak sa len pokojne nadýchnite a upokojte.

5. Kamarát na cesty

Už nemusíte pozerať do mapy, aby ste sa nestratili. Užívajte si výhľady. Napríklad hodinky Apple Watch vás môžu rôznou vibráciou upozorniť či máte pri sledovaní pokynov odbočiť doprava alebo doľava. Namiesto neustáleho pozerania do smartfónu môžete napríklad sledovať neviditeľného sprievodcu, ktorý vás informuje, kam máte ísť. Na dlhých cestách môžete takisto počúvať audioknihy, alebo hudbu.

6. Nájdenie telefónu

Už sa vám určite stalo, že ste celý vystresovaný hľadali po vreckách a v taške svoj smartfón. Pri predstave, že ste ho stratili a s ním aj všetky kontakty a informácie v ňom, vás aj teraz oblieva studený pot? Našťastie inteligentné hodinky si dokážu poradiť aj s takouto nepríjemnosťou. Väčšina z nich má funkciu „Nájsť telefón“. Stačí si pripojiť svoj telefón alebo akékoľvek zariadenie a cez hodinky si ho budete môcť prezvoniť kedykoľvek budete chcieť.

7. Dlhšie spojenie

Stále sa pýtate, prečo by ste potrebovali smartwatch, keď máte super smartfón? Odpoveď je jednoduchá – pretože dlhšie vydržia bez nabíjania. Niektoré inteligentné hodinky vás udržia v spojení niekoľko dní až týždňov na jedno plné nabitie. Pri dlhých cestách sa to môže hodiť.

Najnovšie modely sú navyše veľmi štýlové a sú funkčné so všetkými telefónmi Android a iPhone. Na stránke eobuv si môžete vybrať z rôznych veľkostí a tvarov s kovovým alebo silikónovým remienkami. Na tomto módnom kúsku by ste rozhodne nemali šetriť. Veď aj známy taliansky módny návrhár Giorgio Armani povedal, že hodinky sú jednou z najdôležitejších vecí, ktorú si kúpite a veľa vypovedajú o človeku. Jedným dychom však takisto dodal, že lacný pár topánok je šetrenie na nesprávnom mieste, topánky sú základom vášho šatníka.

Armani o móde a štýle asi niečo vie, tak keď už budete na stránke eobuv.sk využite príležitosť a pozrite si aj množstvo obuvi desiatok známych značiek (Tommy Hilfiger, Armani, Karl Lagerfeld, New Balance,…)

Čo všetko ponúkajú inteligentné hodinky:

 • Stopky
 • Monitorovanie spánku
 • Pulzný oxymeter
 • Krokomer
 • Ovládanie kamery
 • Gyroskop
 • Monitorovanie hladiny stresu
 • Teplotná odolnosť od –40° do +70°
 • Odolnosť proti otrasom
 • Správy zo smartfónu
 • Personalizovaný ciferník
 • Barometrický výškomer
 • Režimy činnost
 • Merač spálených kalórií
 • Predpoveď počasia, Kalendár
 • Akcelerometer
 • Doba nabíjania cca 2 hodiny
 • Výdrž batérie až 24 dní
 • Magnetometer
 • Zabudovaný systém GPS
chyba

+ Plávanie prospeje celému telu a bolesti chrbtice budú čoskoro zabudnuté.
Vložte peniaze bezpečne na účet v...

+ Doprajte si dostatok spánku, aby ste regenerovali. Odpočinok je nutný.
Dbajte na rovnováhu medzi prácou a...