Dámy s modrou krvou si potrpia na štíhlu figúru: Ich recept na formu? Toto prezradila monacká kráska

Vyšportovaná a štíhla figúra - pre členky európskych kráľovských a šľachtických rodín je to takmer poznávací znak. Väčšina z nich si potrpí na to, aby si udržiavali štíhlu figúru.

23.08.2023 00:00
Charlotte Casiraghi Foto:
Charlotte Casiraghi, dcéra monackej princeznej Caroline na pláži na archívnom zábere z roku 2022.
debata

Dôvodov je viacero, medzi podstatnými je určite aj fakt, že mnohé princezné či šľachtičné majú vďaka rodinnému imaniu prístup k superluxusným odevom haute couture a luxusnej móde. Aby tieto modely vyznievali čo najlepšie, známe dámy sa snažia udržiavať si štíhlu, často priam modelkovskú figúru.

Alessandra de Osma Čítajte viac Najkrajšia európska princezná sa vyzliekla do plaviek, internet okamžite ožil: Ona nosí decentný luxus a čo ďalšie dámy z kráľovského dvora?

Jednou z nich je napríklad aj Charlotte Casiraghi, dcéra monackej princeznej Caroline a neter kniežaťa Alberta. Dnes 37-ročná Charlotte je mamou dvoch synov, ale ani po dvoch pôrodoch a s pribúdajúcim vekom sa nevzdáva svojej subtílnej, priam dievčenskej formy.

Lady Victoria Hervey na zábere z Miami v...
Dánska korunná princezná Mary si užívala deň na...
+7Nórska korunná princezná Mette-Marit na zábere...

Keď sa pred časom objavila na pláži v jednodielnom modeli plaviek, predviedla pôvabnú, štíhlo, no zároveň zdravo vyzerajúcu postavu. A aké je jej tajomstvo? Nuž, členky kráľovských rodín sa nerady rozprávajú o tak „intímnych“ veciach, ako je chudnutie. Predsa len budiť dojem, že tak vyzerajú od prírody, je asi lepší. Ako však píše portál Daily Star s odvolaním sa na časopis Vogue, múza módneho domu Chanel sa predsa len odvážila.

zväčšiť Charlotte Casiraghi v kreácii Chanel Haute... Foto: SITA/AP, Evan Agostini
Charlotte Casiraghi Charlotte Casiraghi v kreácii Chanel Haute Couture na červenom koberci.

Pointou je podľa nej veľa pohybu, ale aj vzťah k zdravému životnému štýlu. „Nemyslím si, že existuje dobré alebo zlé jedlo. Podstatné je jesť vtedy, keď to telo potrebuje,“ uviedla s poukázaním na to, že podľa nej veľa ľudí prijíma zbytočne veľké množstvo jedla.

Princezná Charlene z Monaka Čítajte viac Účes tohto leta si pýta nožnice a trochu odvahy, odmena? Budete štýlová ako hviezda Oppenheimera či monacká princezná

Charlotte vraj konzumuje len organické a bio potraviny, nákupy zvykne robievať sama vo vybraných menších predajniach a u lokálnych pestovateľov. „Keď príde na jedlo, snažím sa byť rozumná. Mäsa jedávam veľmi máličko,“ citoval ju portál.

Charlotte Casiraghi ako hviezda novej kampane...
Charlotte Casiraghi ako hviezda novej kampane...
+5Charlotte Casiraghi ako hviezda novej kampane...

Casiraghi odmalička jazdí na koni, robila tak dokonca súťažne. Pravidelný tréning sa tiež zaslúži o dôležitý dielik v režime udržania si stálej hmotnosti. Tá sa v prípade monackej krásky vraj takmer nemení. Teda s výnimkou obdobia tehotenstva. Podľa nej za to môže práve jej vášeň pre kone.

Norway Royals Čítajte viac Korčuliarka žijúca v luxuse, ochranárka z Nórska či fešný grécky princ, ktorý zbalil o 13 rokov staršiu - toto je nová generácia šľachty

„Jazdievam takmer denne, ak necestujem alebo nie som pracovne vyťažená. Striedam niekoľko koní, takže počas dňa si zajazdím aj na dvoch, niekedy troch. Je to veľmi komplexný šport, pretože počas jazdenia používate nohy, ramená, ruky, chrbát aj brucho,“ komentovala kedysi pre magazín Vogue.

A čo ďalšie známe dámy z európskych kráľovských či šľachtických rodín? Pozrite si ich galériu z pláže.

debata chyba
Viac na túto tému: #Charlotte Casiraghi #šport #postava #figúra

+ Nie každý deň musí byť ten váš, to však neznamená, že zajtra nebude lepšie.
Urobili ste chybu, avšak nie je to...

+ Neberte všetko príliš vážne, začnite brať veci aj s nadhľadom.
Neverte všetkým reklamám, skrýva sa za nimi veľa...