Nosila ich Claudia Schiffer, teraz zase Barbie! Najslávnejšiu bábiku v novom filme obliekli aj do značky Chanel

Filmový hit Barbie ovládol svet ružovými tónmi. Módny fajnšmeker sa však azda ešte viac nadchne tým, že na kostýmoch do filmu spolupracovala jedna z najslávnejších módnych značiek sveta.

31.07.2023 09:30
Margot Robbie Foto:
Herečka Margot Robbie v kostýme, ktorý pre film Barbie navrhla francúzska značka Chanel. Inšpiráciou boli aj skutočné odevy Chanel z polovice 90-tych rokov.
debata

Francúzsky módny dom Chanel vytvoril pre film Barbie, ktorý napísala a režírovala Greta Gerwig, niekoľko kostýmov. Tie sa nesú v jasnej estetike sveta slávnej bábiky, v nežných a pastelových tónoch a dokonalých strihoch, ktoré v sebe nesú aj dávku istého sexepílu.

Každý jeden z nich má však zároveň prítomný jasný rukopis Chanel, klasické tvídové kabátiky s retiazkovým všitým lemom či puzdrové šaty alebo kabelky s logami Chanel. Okrem nich vznikla tiež lyžiarska kombinéza, v ktorej sa zase predvádza Ken v podaní Ryana Goslinga.

Nosila ich Claudia Schiffer, teraz zase Barbie...
Video
Zdroj: © 2023 WARNER BROS. ENT. ALL RIGHTS RESERVED. © 2023 MATTEL

Ako prezradila samotná herečka v krátkom filme Chanel and Cinema: Barbie, z kostýmov, ktoré pre film vznikli alebo boli zapožičané z archívu, bola nadšená. Jedna z kreácií, ktorú jej kostyméri obliekli, je model minisukne a kabátika, ktorý v časoch najväčšej slávy predvádzala aj topmodelka Claudia Schiffer.

Mária Zelinová (vľavo) a Veronika Ronie Adamičková Čítajte viac Slovenská premiéra Barbie plná známych tvárí: Prišla sexy Škamlová, Vačková či Cifrová. Všetky oči sa však upreli na hviezdu Klamstva

„Na jednom z archívnych kostýmov bola vo vnútri dokonca všitá menovka Claudia. Vtedy som si povedala, vau,“ opísala Robbie, ktorá tiež takto dostala do rúk ako bábika Barbie slávnu kabelku Chanel v tvare srdca. Aj tú kedysi dávno predvádzala v rámci novej kolekcie Clauda Schiffer. „Dievčatá a ženy na pľace za mnou prišli a prosili ma, či si ju môžu podržať,“ komentovala herečka.

Herečka Margot Robbie v kostýme, ktorý pre film...
Herečka Margot Robbie ako Barbie oblečená v...
+2Herečka Margot Robbie ako Barbie oblečená v...

Podľa Robbieovej má odkaz bábiky Barbie prepojenie na mnoho známych luxusných módnych značiek a bolo podľa nej celkom logické, aby mala postava vo filme aj kostýmy, ktoré by tomu vzdali hold. Navyše, keďže kedysi sa Barbie predávala v krabiciach s drobnými doplnkami ako klobúk, kabelka, lodičky – to všetko sú doplnky, ktoré tvoria DNA značiek ako Chanel. Samozrejme, blondínka je tiež tvárou francúzskeho módneho domu a jedného z jeho parfumov a tak je možné, že spoluprácu na filme podmienilo aj toto partnerstvo.

zväčšiť -Herečka Margot Robbie ako Barbie oblečená v... Foto: © 2023 WARNER BROS. ENT. ALL RIGHTS RESERVED. © 2023 MATTEL
BAR-Props&Sets-01276.dng -Herečka Margot Robbie ako Barbie oblečená v kúskoch z dielne francúzskej značky Chanel. Niektoré z nich sú replikami skutočných modelov zo starších kolekcií. Napríklad aj modelov, ktoré nosila Claudia Schiffer.

Herečka tento rok oslávila 15 rokov od vstupu do sveta filmu a pri tej príležitosti sme sa pozreli aj na jej prvé profesionálne zábery, ktoré nafotila v roku 2008. Spoznali by ste ju? Pozrite sa s nami.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kostýmy #Chanel #Margot Robbie #Barbie

+ Udržať zdravie, prácu a rodinu v rovnováhe bude ťažké, ale podarí sa.
Plánujte rozpočet, aby ste mali...

+ Doprajte si viac oddychu, aby ste predišli stresu. Harmónia je dôležitá.
Pracovné tempo budete musieť znížiť,...