Spomedzi svetoznámych odevných ateliérov sa najčastejšie spomínaným (a noseným) stala talianska značka Gucci, do ktorej sa oblieklo niekoľko ostrosledovaných krások slávnostného večera.

Azda neprekvapí, že po kreácii Gucci siahla Salma Hayek, keďže firma patrí do skupiny Kering, ktorej šéfuje jej manžel – podnikateľ Francois Henri Pinault. Značke potom zostali verné aj dámy, ktoré sa v nej pravidelne objavovali v minulosti – konkrétne herečka Julia Garner, ocenená za výkon v seriáli Ozark, ale aj jej britská kolegyňa Daisy Edgar-Jones.
Obe mali veľmi priateľský vzťah s dizajnérom Alessandrom Michelem, ktorý v novembri minulého roka potvrdil, že končí na pozícii kreatívneho šéfa značky. Niektorí módni novinári nazvali výber slávnych krások akousi labuťou piesňou pre Micheleho – šaty pochádzali ešte z jeho tvorivého obdobia.
Jeden z najkrajších modelov, tiež z kolekcie, ktorú navrhol Michele – dokonca jeho úplne poslednej – predviedla herečka Jenna Ortega. Ešte väčším prekvapením bola potom herečka Michelle Williams. Tá je roky známa ako ambasádorka francúzskeho módneho domu Louis Vuitton, inak súčasti konkurenčnej skupiny LVMH. Aj ona však tentoraz presedlala a objavila sa v dramatickej róbe s detailmi diagoanálnycg plisovaných volánov obšívaných štrasom.
Módu všetkých prítomných nájdete v našich galériách.