Španielsko odkazuje všetkým ženám: Nehanbite sa na pláži za svoje telo

Španielska vláda odkazuje ženám, aby sa za svoje telo v plavkách nehanbili a v lete si užívali pobyt na pláži bez ohľadu na postavu.

31.07.2022 09:00
debata (4)

Najnovšia kampaň ministerstva pre rovnoprávnosť ich tiež vyzýva, aby odmietli „stereotypy“ a „estetické násilie“. Mnoho žien totiž pociťuje neprimeraný spoločenský tlak, ak sa nedokážu prispôsobiť ideálu krásy.

Slogan letnej kampane znie: „Leto patrí aj nám“ a na plagáte zobrazuje na pláži ženy v plavkách silnejšej postavy rôzneho veku a farby pleti. Ministerka pre rovnoprávnosť Irene Monterová na Twitteri napísala: „Užite si (leto) akokoľvek, kdekoľvek a s kýmkoľvek sa vám páči.“

Video
VIDEO: S topmodelkou Barborou Bruškovou, majiteľkou kliniky krásy Natáliou Selvekovou a psychologičkou Barborou Mohrovou o tlakoch na vzhľad žien, o tom, či na ženy vplývajú sociálne siete a nadsadené štandardy unifikovanej krásy. A čo s tým urobiť.

Antonia Morillasová šéfka vládneho Inštitútu žien, uviedla, že rodové stereotypy sú základom diskriminácie podľa fyzického vzhľadu. „Očakávania (spoločnosti) si ženy premietajú do vnímania toho, ako by mali vyzerať. To neovplyvňuje len našu sebaúctu, ale berie nám to aj práva a obmedzuje naše správanie, keď si chceme užívať verejné priestory,“ povedala.

Španielska koaličná vláda vedená socialistami sa dostala k moci pred štyrmi rokmi a jednou z jej hlavných politických línií je presadzovanie ženských práv. Na svetové pomery je výnimočné aj zloženie vlády v ministerských funkciách je 14 žien a osem mužov.

Video

VIDEO: S Johannou Nejedlovou, výkonnou riaditeľkou neziskovej organizácie Konsent, sme sa zhovárali o sexuálnom obťažovaní, jeho prejavoch, o tom, čo je neprípustné, ale aj o tom, ako by ste mali reagovať, ak sa stanete svedkom či obeťou takéhoto správania.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #vláda #leto #Španielsko #pláž #bikiny #Telo

+ Ak plánujete stanovať v prírode pozor na nočný hmyz a medvede.
Spoločenskej návšteve sa nevyhnete, doplňte...

+ Aj keď ste zdraví mali by ste pravidelne navštevovať svojho lekára.
Zlodejov môže priťahovať vaše otvorené auto,...