Veľká premiéra Matrixu priniesla aj špeciálnu róbu: Všimli ste si úžasné detaily? Aha, to je...

Počas uplynulého víkendu sa svet konečne dočkal veľkolepej premiéry očakávaného štvrtého filmu z univerza Matrix. Nechýbali hlavní predstavitelia, ktorých svet spoznal už pred dvadsiatimi rokmi a pozornosť si uchmatli zaslúžene.

21.12.2021 15:00
Premiere of "The Matrix Resurrections" Foto: ,
Herečka Carrie-Anne Moss prišla na premiéru v kreácii Oscar de la Renta.
debata

Prvé reakcie fanúšikov na internete s nadšením komentovali fakt, že hoci od nakrútenia prvého filmu Matrix uplynulo už viac ako dvadsať rokov, jeho hrdinovia stále vyzerajú výborne – či už je reč o Keanu Reevesovi (Neo), alebo jeho kolegyni Carrie Anne Mossovej. Bola to však práve hrdinka známa z filmovej ságy ako Trinity, ktorá pritiahla pozornosť pozorných očí na premiére v San Franciscu. Obliekla si totiž celkom špeciálnu róbu.

Kreácia z dielne Oscar de la Renta vyzerala na prvý pohľad ako krásne šaty v čiernej farbe s výšivkou. Keď ste sa však prizreli bližšie, uvedomili ste si, že ide o jasný a veľmi trefný odkaz na film. Sukňa večernej róby je totiž zdobená zelenkavými a striebornými flitrami našívanými vo vertikálnom smere. Výšivka tak celkom jasne pripomína „digitálny dážď“ – grafický prvok, ktorým je Matrix známy od svojho vstupu do sveta kinematografie a redefinovania sci-fi žánru. Do „digitálneho dažďa“ sa dokonca vošiel aj drobný nápis amerického ateliéru Oscar de la Renta, kde šaty vznikli.

zväčšiť Digitálny dážď na šatách Carrie-Anne Mossovej. Foto: SITA/AP, Noah Berger
Premiere of "The Matrix Resurrections" Digitálny dážď na šatách Carrie-Anne Mossovej.

Štylistka Sydney Lopez, ktorá sa o celý look Carrie-Anne Mossovej postarala, vyjadrila svoje nadšenie a poďakovanie na sociálnej sieti. „Kde vôbec začať. Ďakujem veľmi pekne za všetku pomoc a podporu a skutočný tím. Sme blázni…a tieto šaty sú dokonalé vo všetkých smeroch. Všetky hovory, textové správy, hlasové poznámky…som taká vďačná, že sme mohli opäť spolupracovať. A nakoniec, Carrie-Anne, ďakujem, že som mohla byť pre teba súčasťou tohto momentu. Stále som v šoku, že sa mi dostalo tejto pocty. Trinity,“ napísala na Instagram Lopezová.

Herečka Ellen Hollman.
Herečka Jada Pinkett-Smith a jej syn Jaden Smith.
+10Herec Keanu Reeves sa vrátil ako Neo v The...

Šaty, ale aj podoba 54-ročnej Kanaďanky Mossovej zožali na sociálnych sieťach nadšené reakcie. A čo na ne hovoríte vy? Hlasujte v našej ankete a pozrite si tiež video a ďalšiu módu zo sobotňajšej premiéry.

Video
Zdroj: Backgrid USA / Profimedia

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #premiéra #šaty #Matrix #Oscar de la Renta #Carrie-Anne Moss

+ Nepreháňajte to s opaľovacími prípravkami, radšej sa vyhýbajte slnku.
Počas dovolenky, chráňte...

+ Dnes spravíte najlepšie, ak vložíte všetku energiu len do prítomnosti.
Nájdete záľubu, ktorá vás natoľko zaujme,...