
Známy americký návrhár sa narodil 23. marca 1951 (a teda je už pár dní čerstvý sedemdesiatnik) v Elmire v štáte New York. Nadšenie pre odev ho sprevádzalo od mladosti a už ako osemnásťročný investoval svoje vtedajšie úspory, ktoré činili sumu 150 dolárov, do otvorenia prvého vlastného obchodu pod názvom People's Place. Vtedy sa ešte ako tovar predávali kúsky, ktoré s kamarátom vozili do mestečka priamo z New Yorku. Hilfiger však nebol spokojný s podobou dizajnu jednotlivých odevov a tak začal s vlastným navrhovaním.
Jeho prvý obchod síce skrachoval, ale to talentovaného obchodníka, ktorý svoju pozornosť nasmeroval k estetike športovej módy, kúskov zo školských uniforiem či takzvanému preppy-štýlu, neprekážalo. Po krachu sa rozhodol presídliť do New Yorku, kde v roku 1979 vznikla jeho ďalšia značka Tommy Hill.
Až o pár rokov neskôr získal dôležitého investora, ktorý mu pomohol s realizáciou jeho sna – založenia spoločnosti Tommy Hilfiger Corporation. Ich cesty sa neskôr rozišli a obchodné zázemie firmy tiež zmenilo. Do histórie vošli prvé reklamy, ktoré značka Tommy Hilfiger prezentovala na takých viditeľných miestach ako Times Square. V nich sa Hilfiger označoval za ďalšieho veľkého amerického dizajnéra po menách ako Bill Blass, Ralph Lauren či Calvin Klein. A predstavil aj svoje typické logo v červeno-bielo-modrej farebnosti.

Hoci pôvodne sa Hilfigerova tvorba pohybovala najmä v mantineloch inšpirácie módou univerzitných klubov s ich košeľami, nohavicami nazývanými chinos, bundami do pása či vestami a polo-tričkami, ktoré prinášal v žiarivých farebných kombináciách, skutočný prelom pre Hilfigera znamenal až začiatok 90-tych rokov. Vtedy do svojich kolekcií začal výdatným spôsobom implentovať aj štýl hudobných žánrov v rámci odevnej estetiky. Okrem toho sa netajil inšpirovaním u hviezd ako bol James Dean, Grace Kelly či Steve McQueen a Farrah Fawcett.
Za veľkú časť popularity vďačí hip-hopu a jeho predstaviteľom, ktorí si obľúbili športové kúsky v nadrozmerných veľkostiach, či už išlo o mikiny s logom, teplákové súpravy alebo výrazné široké džínsy a nohavice na traky. Keď sa raper Snoop Dogg v roku 1994 objavil v jeho mikine v šou Saturday Night Live, odevný kus sa za pár dní úplne vypredal.
Zaujímavosťou je, že okrem nadšencov a priaznivcov sa neskôr dočkal Hilfiger aj kritických reakcií. Niektorí afroamerickí predstavitelia šoubiznisu ho vinili z využívania symbolov rapovej komunity pre vlastný prospech a profit bez hlbšieho kontextu či záujmu o ich život. Každopádne, v roku 1995 sa Hilfiger, ktorého módna elita a kolegovia dlho zaznávali (a mnohí tak stále robia), stal dizajnérom roka pre pánske kolekcie. V roku 1996 potom svetu predstavil prvú ženskú kolekciu.

Počas svojej kariéry spolupracoval aj s mnohými osobnosťami hudobnej scény. Na jeho prehliadkach sa objavili raperi Diddy či Coolio, ale aj speváčka Zendaya či pretekár Lewis Hamilton. Otec piatich detí je druhýkrát ženatý, jeho manželkou sa v roku 2008 stala Dee Ocleppo. Prvou bola Susie Cirona, s ktorou tvorili pár dvadsať rokov. Čerstvý sedemdesiatnik Hilfiger svojou estetikou ovplyvnil aj ženskú módu, viac si pozrite v našej galérii.