0

10 rokov Zlatých glóbusov a to naj z červeného koberca... Zaspomínajte si s nami!

08.02.2021 06:00

Iba pred pár dňami ohlásili nominácie na filmové a televízne ceny Zlatý glóbus. Prvýkrát po dlhom čase budú mať atypickú podobu.

Herečka Jennifer Lawrence v kreácii Dior Haute...
Herečka Jennifer Lawrence v kreácii Dior Haute Couture na vyhlásení Zlatých glóbusov v roku 2013. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Pretrvávajúca pandemická situácia spôsobila, že sa neuskutoční tradičný prenos spred hotelu Beverly Hills Hilton v Los Angeles, hostia, ale aj nominovaní a ocenení budú počas priameho prenosu vstupovať online, o moderovanie sa postará dvojica Tina Fey a Amy Poehler. Jedna z New Yorku, druhá z Los Angeles.

Tak ako v mnohých prípadoch, aj v tomto prípade príde verejnosť o vizuálny zážitok z červeného koberca, ktorý už neodmysliteľne patrí k sezóne ocenené, ktorá zvyčajne štartuje v januári a končí sa veľkolepým oscarovým ceremoniálom (mimochodom, aj v jeho prípade sa dajú očakávať výrazné zmeny).

Elsa Pataky  a Chris Hemsworth spoločne na...
Elsa Pataky a Chris Hemsworth spoločne na vyhlásení cien Zlatý glóbus v roku 2017. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Ešte minulý rok sa pritom v Los Angeles zišli herecké hviezdy, ktoré bolo možné obdivovať v luxusných kreáciách dizajnérov a ozdobené šperkmi za tisíce či milióny dolárov. Ceny Zlatý glóbus, o držiteľoch ktorých rozhoduje Hollywoodska asociácia zahraničných novinárov, budú tento rok písať históriu už 78. ročníka.

My sme si v galérii zaspomínali aspoň na posledných desať rokov. Pozrite si teda s nami tie najzaujímavejšie, najelegantnejšie či skrátka pamätné kreácie od roku 2011 do roku 2020.

Herečka
		Natalie Portman v roku 2011 v kreácii...
Angelina
		Jolie a jej vtedajší manžel Brad Pitt...
+27Herečka Anne Hathaway v
		roku 2011 na vyhlásení...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Zlatý glóbus #výber #ocenenie #najkrajšie #móda #červený koberec

+ Začnite niečo robiť so svojou postavou, samé sa to nespraví.
Nezaoberajte sa klebetami, ktoré sa u vás v...

+ Prekonajte svoju chuť na nezdravé potraviny, zlepšíte tým trávenie.
Prestaňte pomáhať iným nestíhate svoju...