0

Pozor! Ak máte zrelú pleť, tieto chyby pri líčení nerobte, pridávajú vám roky

04.02.2021 11:00
Elizabeth Hurley
55-ročná herečka Elizabeth Hurley. Autor: ,

Ako len robia, že vyzerajú tak sviežo a mladistvo? Ak vidíme na červených kobercoch slávne 50-ničky ako Jennifer Lopez, Liz Hurley či Naomi Watts, ich tváričky sú hladučké a najmä... akési žiarivé.

Svoju veľkú rolu zohráva aj mejkap a šikovné vizážitky. Zatiaľ, čo niektoré techniky či produkty zvolené pri líčení nám dobrú službu pri zrelej pleti nespravia, iné, naopak, dokážu priam zázraky.

Púder používame často a milujeme ho. Predlžuje životnosť nášho líčenia, opticky minimalizuje póry a dodáva nám krásny porcelánový vzhľad. Ale pozor! Ak už máte po 40-ke, radšej sa vyhnite matnému podkladu a hrubej vrstve púdru. Príliš matná pokožka totiž zdôrazňuje už aj malé vrásky. Vizážisti preto pri zrelej pokožke pracujú najmä s krémovými výrobkami, ako sú tekuté rozjasňovače, očné tiene a lícenky. Práve tieto produkty opticky pokožku dokážu omladiť.

Naomi Watts má 52 rokov a vyzerá skvelo.
Naomi Watts má 52 rokov a vyzerá skvelo. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Najdôležitejším krokom pre príjemný pocit na tvári a skvelo vyzerajúcej pokožke je zvoliť dobrý podklad – základ s jemne trblietavými časticami. Ak sú póry zväčšené, stačí použiť „primer“ na ich vyplnenie. Ochrana pred slnkom je veľmi dôležitá a tenká vrstva krásne odráža svetlo od vašej pokožky. Tekutý rozjasňovač veľkoryso naneste na líca, spánky a dokonca trochu aj pod oči.

Namiesto použitia krycieho krému uprednostnite tónovaný denný krém a problémové oblasti prekryte korektorom. Následne vezmite do ruky penový aplikátor či jemnú špongiu a púder jemne vtlačte do oblasti T-zóny a pod oči, následne pokožku pretrite svetlým púdrom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #Naomi Watts #Jennifer Lopez

+ Začnite so zdravou stravou už dnes a výsledky sa dostavia rýchlejšie.
Ak po niečom dlho túžite, neváhajte...

+ Neznepokojujte sa predvolaním na vyšetrenie, je to len preventívna prehliadka.
Nepremárnite svoje...