0

Do práce aj na home office: Týchto 10 dámskych košieľ je ideálna voľba!

, 01.02.2021 06:00

Aj vy ste podľahli už dávnejšie čaru košieľ s pánskym lookom? Ak áno, ste tu správne. Ak nie, pokračujte tiež, je to trendová záležitosť.

Oversized dámska košeľa COS, predáva sa za 69 eur.
Oversized dámska košeľa COS, predáva sa za 69 eur. Autor: archív značky

V dámskom šatníku majú košele častejšie ženský vzhľad. Strihovo sa líšia od tých klasických pánskych. Niekde sú zvýraznené ramená, inde manžeta okolo rukávov či napríklad vypasovaný strih v oblasti drieku a poprsia. Často sú zdobené alebo vo výraznejších farbách.

Nie, na takejto módnej voľbe nie je nič zlé, ale košeľa s pánskym vzhľadom je už nejaký ten rok hitom aj v ženskej garderóbe. Klasicky strihaná, rovná alebo relaxed fit košeľa sa nám mnohým spája skôr s filmovými obrazmi. „Ráno vstala, navliekla si jeho košeľu, sadla si k stolu a vypila prvú rannú kávu…“

Znie to priam idylicky, romanticky – ale voľba košele na pánsky spôsob, zvyčajne v oversized forme, nemusí mať len takéto „knižné“ podoby. Výhodou podobných kúskov garderóby je ich komfort. Voľný strih zaručuje voľnosť pohybu, materiál (zvyčajne 100-percentná bavlna) zase komfort a príjemný pocit počas celého dňa.

Nadrozmerné košele sa skvelo stajlujú s džínsami, ale aj úzkymi nohavicami. Môžete ich nosiť k tubovej sukni a v prípade dlhších kúskov dokonca ako šaty s hrubšími pančuchami a čižmami či bagančami na štýl martensiek. Podobný odev však oceníte aj v domácom prostredí. Dĺžka zaručí to, aby ste sa v nej cítili pohodlne aj usadená za stolom a počítačom, vzhľadovo potom zase obstojí jej čistá línia a minimalistický pôvab, ktorú určite ocenia aj kolegovia počas Zoom-callu.

Ak zatiaľ žiaden podobný typ košele vo svojej skrine nemáte, skúste to s našimi tipmi. Vybrali sme desať kúskov, z ktorých sa časť objavuje už v nových kolekciách a časť ešte patrí do výpredajov.

Oversized dámska
		košeľa Pieces, predáva sa za...
Oversized dámska
		košeľa Twinset, predáva sa za...
+7Oversized dámska
		košeľa Reserved, info o cene v...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #trend #oversized #košeľa #jar-leto 2021 #dámska

+ Ani ženskú lekárku by ste nemali zanedbávať, mohlo by to byť nebezpečné.
Snažte sa posúvať sa stále ďalej...

+ Vypnite na chvíľu myseľ a začnite sa zaoberať aj sami sebou.
Nedajte sa v práci vyrušovať kolegami,...