Móda z inaugurácie: Harrisová vo farbách sufražetiek, nová prvá dáma ako oceán

, 21.01.2021 07:45

Americký prezident Joe Biden aj jeho viceprezidentka Kamala Harrisová sa na stredajšej inaugurácii obliekli do odevov od amerických návrhárov. Mnohé z prítomných žien ladili svoje oblečenie do fialových tónov, farby amerických sufražetiek.

Viceprezidentka Kamala Harrisová (na snímke s...
Viceprezidentka Kamala Harrisová (na snímke s manželom Dougom Emhoffom) kráča oblečená v kreácii od Christophera Johna Rogersa. Jej muža obliekla značka Ralph Lauren.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Jacquelyn Martin

Pre Kamalu Harrisovú navrhol šaty a kabát v rovnakej farbe fialového odtieňa newyorský tvorca Christopher John Rogers. Na večerný program sa potom nová viceprezidentka obliekla do čiernej kreácie od Sergia Hudsona, ktorý pôsobí v Los Angeles. „Ďakujem, pani viceprezidentka. Sme poctení, že sme dostali v tejto historickej chvíli svoju malú rolu,“ napísal Rogers na Instagrame.

Nový
		americký prezident Joe Biden a prvá
		dáma...
Bill
		Clinton a jeho manželka Hillary
		Clinton....
+8Viceprezidentka Kamala
		Harrisová (na snímke
		s...

Bývalé prvej dámy Michelle Obamová a Hillary Clintonová sa pripojili k symbolike a obe mali na sebe šaty v rozličných odtieňoch purpuru. Ako ale podľa agentúry Reuters podotkli mnohí pozorovatelia, symbolika sa dá vysvetliť aj politicky – totiž ako jednota vzniknutá spojením „modrých“, demokratmi ovládaných štátov, s „červenými“ štátmi s prevahou republikánov.

Unikátna bola v tomto prípade nová prvá dáma Jill Bidenová, ktorá na sebe mala šaty aj kabát v modrozelenej farbe oceáne od newyorskej luxusnej odevnej značky Markarian Alexandry O'Neilovej. Podľa návrhárky bola zvolená farba „znamenajúca dôveru, odvahu a stabilitu“. S modelom Bidenovej ladilo aj jej rúško.

Nový americký prezident Joe Biden a prvá dáma...
Nový americký prezident Joe Biden a prvá dáma Jill Bidenová pred Bielym domom.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Alex Brandon

Nového prezidenta Bidena aj Harrisovej manžela Douglasa Emhoffa na inauguráciu obliekol americký klasik Ralph Lauren, ktorý zaisťuje odevy aj americkým olympijským tímom. „Je čas dať sa dokopy s láskou a porozumením,“ napísal Lauren na twitteri.

Odevom zaujala aj Lady Gaga, ktorá prišla zaspievať hymnu v šatách od francúzskej značky Schiaparelli, ani v tomto prípade však nechýbalo americké spojenie. Značku totiž vedie texaský rodák a dizajnér Daniel Roseberry. Speváčkiným šatám tvoreným červenú širokou sukňou a tesným čiernym topom kraľovala zlatá brošňa v tvare holubice s vetvičkou v zobáčiku. „Holubica s olivovou ratolesťou. Môžeme sa všetci navzájom zmieriť,“ napísala Lady Gaga na twitteri.

Speváčka Lady Gaga prichádza na inauguračný...
Speváčka Lady Gaga prichádza na inauguračný ceremoniál. Oblečená v kreácii Schiaparelli Haute Couture. Autor: SITA/AP, Win McNamee

Jediná jej kolegyňa Jennifer Lopez akosi úplne odbočila od americkej dizajnovej tvorby. Obliekla sa celá do bielej farby, pričom jej kreácia pochádzala z francúzskeho ateliéru značky Chanel, ktorý po smrti Nemca Karla Lagerfelda vedie Francúzka Virginie Viardová.

Na opačnom póle inauguračnej parády sa podľa mnohých ocitol senátor a niekdajší uchádzač o nomináciu demokratov na prezidenta Bernie Sanders. Medzi vyparádených hostí prišiel v hrubom šedom kabáte s pletenými palčiaky na rukách. Vo Washingtone svietilo slnko, ale bola zima.

Lady
		Gaga spieva americkú národnú hymnu
		počas...
Nový
		americký prezident Joe Biden (vľavo)
		a...
+8Speváčka Jennifer
		Lopez počas
		inaugurácie...
Speváčka Katy Perry ako jedna z účinkujúcich
		v...
Speváčka
		Demi Lovato počas programu
		Celebrating...
+6Spevák John Legend na
		zázname z
		videa...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#móda #Michelle Obama #Lady Gaga #Kamala Harrisová #Joe Biden #Jill Bidenová #Hillary Clinton
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nebuďte na seba príliš prísni, všetko je raz za čas dovolené.
Neodkladajte svoje plány na neskôr, práca...

+ Obmedzujte kalorické a ťažké jedlá, hrozí vám pokazený žalúdok.
S prácou to nepreháňajte, všetko stihnete...