Keď kozmetika môže zachrániť pleť aj planétu! Ktoré produkty to dokážu?

, 21.01.2021 15:57
Používanie nočného krému je pre pleť veľmi...
Používanie krému, ktorý šetrí životné prostredie, prináša dobrý pocit. Autor:

Aj vám záleží na stave našej planéty a snažíte sa prispieť svojim dielikom k zlepšeniu enviromentálnej situácie vo svete. Živá a dôležitá téma prenikla už do mnohých oblastí a jednou z nich je aj kozmetika.

Popri kvalite obsahu jednotlivých téglikov, flaštičiek či plastových túb sa stále viac hovorí aj o tom, čo ďalej práve s obalmi. Agenda niektorých výrobcov kozmetiky je jasná.

Dôležité sú maximálne recyklovateľné obaly aj opakované použitie pomocou náhradných náplní, ktorých výsledkom má byť zníženie produkcie plastov, ale tiež skla, kovu či kartónu a celkové zníženie negatívneho dopadu na životné prostredie.

Ešte ďalej sú potom snahy producentov, ktorí sa rozhodli svoje produkty distribuovať v stopercentne recyklovateľných obaloch. Také niečo funguje napríklad pri obaloch z recyklovateľných bioplastov.

Podobné snahy možno len oceniť a podporovať. Samozrejme, dôležité tiež je, aby samotný produkt bol kvalitný a pokožke vyhovoval. V tomto prípade je pozitívnou správou aj fakt, že väčšina eco-friendly výrobcov sa podobnými princípmi riadi aj v prípade zloženia ošetrujúcej kozmetiky a jej pridaných prísad. Zvyčajne ich tvoria suroviny v bio-kvalite, produkty sú zbavené prísad, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie či napríklad pre oceány.

Aj na slovenskom trhu sa už nachádza viacero podobných značiek, s ktorými okrem starostlivosti o seba dokážete prispieť aj troškou starostlivosti o našu planétu.

V galérii nájdete výber tých, ktoré hodnotia užívatelia na predajných portáloch kladne nielen kvôli ekologickej myšlienke, ale aj výsledkom samotného produktu.

Ekologická náhradná náplň to pleťového
		krému...
Až 97
		percent zložiek prírodného
		pôvodu,...
+5Aj tá najluxusnejšia
		plerťová
		starostlivosť...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#životné prostredie #recyklovanie #kozmetika #ekológia #biocertifikát
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ste vo veľmi dobrej kondícii, fyzické aktivity vám prospievajú.
Vaša vysnívaná práca je len na krok od...

+ Vyhýbajte sa nezdravým potravinám, mohlo by sa vám to neskôr vypomstiť.
V práci na vás budú kladené vysoké...