Tvorí sa vám akné na čele či na brade? A nemáte problémy so žlčníkom či žalúdkom?

05.01.2021 09:00
akné
Máte problémy s pleťou? Autor:

Príčiny vzniku akné môžu byť veľmi rôznorodé. Ak máte dlhotrvajúce problémy s vyrážkami, mali by ste sa vždy poradiť s lekárom. Ak sa vám tvorí akné na špecifických miestach na tvári, môže to signalizovať problémy s niektorým z vnútorných orgánov.

Akné na čele

Množiace sa vyrážky v tejto oblasti môžu byť znakom problémov súvisiacich s tenkým črevom, močovým mechúrom a alebo dokonca aj so srdcom. Spúšťačom problémov môže byť nezdravá strava, potravinová intolerancia ale aj dlhotrvajúci stres. Do svojho denného programu zahrňte relaxačné cvičenie a pokúste sa o zmenu stravy.

Akné medzi obočím

Ak sa vám tvoria častejšie vyrážky na tomto mieste, môže trpieť vaša pečeň – a to najmä pre nadmernú konzumáciu alkoholu či nezdravých potravín. Istý čas sa výrazne vyhýbate alkoholickým nápojom a pomôže aj pravidelný šport.

Akné na spánkoch a pri ušiach

Akonáhle si všimnete zvýšený výskyt vyrážok na týchto miestach, problémom môže byť žlčník. Skúste sa vzdať kávy, zamerajte sa na prísun tekutín, predovšetkým vody.

Akné na lícach

Vyrážky na úrovni lícnych kostí naznačujú, aby ste venovali zvýšenú pozornosť žalúdku a pľúcam. Silní fajčiari by sa mali zamyslieť. Vyrážky na lícach sa tvoria aj v dôsledku menštruačného cyklu a hormonálnych výkyvov.

Akné na brade

Veľké vyrážky na brade bývajú obzvlášť bolestivé. Okrem stresu alebo hormonálnych výkyvov môžu byť ich vinníkmi aj gastrointestinálne ťažkosti (problémy s trávením).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#kožné problémy #akné
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj vaše telo si zaslúži dostatok času na uzdravenie, doprajte mu to.
Pozor na nákladné investície, dobre...

+ Nezdravé potraviny nie sú to pravé pre vás, doprajte si zeleninu a ovocie.
Za prácu, ktorú ste odpracovali...