Rúško môže spôsobiť iba drobné vyrážky či mierne zápaly. Ako ich zastaviť?

Rúško môže spôsobiť zdravotné problémy v minimálnej miere. Vyskytnúť sa môžu iba drobné vyrážky či mierne zápaly. Nevznikajú z neho ani respiračné ochorenia.

13.11.2020 09:00
akné, vyrážky Foto:
Drobné vyrážky, ktoré vzniknú pri nosení rúška, sa dajú ľahko korigovať.
debata

"Časť tváre pod rúškom je vystavená vlhkejšej mikroklíme. Sú ľudia, ktorí na ňu reagujú horšie, prípadne môžu mať alergickú reakciu na niektorú zložku v rúšku, uviedla odborníčka na estetickú medicínu Vanda Przewlocka.

Dermatologička Michaela Blaško približuje, že rúško čiastočne zabraňuje odparovaniu vlhkosti, ktorá vzniká pri rozprávaní a dýchaní. „Tým pádom je koža pod rúškom vlhká, spotená, čo vedie k premnoženiu baktérií a kvasiniek,“ podotkla Blaško.

Nevyhnutná je podľa Przewlockej pravidelná výmena rúška. Jednorazové, ale aj textilné rúška by ľudia nemali mať na tvári viac ako dve až tri hodiny. Dôvodom je, že potom klesá jeho účinnosť. „Alternatívou je dávať si pod rúško papierovú neparfumovanú vreckovku, ktorá saje vlhkosť a po pár hodinách ju vymeniť,“ odporučila Przewlocka.

Lokálna starostlivosť Normaderm S.O.S. od Vichy...
Hydratačná textilná pleťová maska Booster Sheet...
+3Zmatňujúca čistiaca maska pre kontrolu séba a...

Problémy, ktoré vzniknú pri nosení rúška, sa podľa Blaško dajú liečiť. Pri správnej starostlivosti sa im dá predísť. „Zhoršenie pleti nie je kontraindikáciou k noseniu rúška. V takom prípade odporúčam uprednostniť nosenie jednorazového chirurgického rúška pred látkovým,“ povedala Blaško. Dodala, že pleť by mala dostať dvojfázovú starostlivosť každý deň, a to ráno a večer.

Przewlocka odporúča aplikovať raz do týždňa kozmetickú masku. Pre unavenú pleť pod rúškom zase kvalitnú masáž tváre. Vďaka nej sa zlepší prekrvenie tkaniva a dodávka živín do bunky, koža tak bude prekrvená. „Je to stará technika, ale mimoriadne účinná,“ poznamenala odborníčka.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #pleť #problematická pleť #upchaté póry

+ Ak potrebujete odbornú pomoc, obráťte sa na odborníka.
Plňte si svoje sny nech to stojí čo to stojí, peniaze...

+ Večerajte a raňajkujte niečo ľahšie, budete sa tak celý deň cítiť lepšie.
Nemíňajte všetky peniaze, ktoré sa vám...