Zelená (nielen) na túto sezónu! Nadčasový trend, ktorý stojí za to vyskúšať

, 13.11.2020 07:00

Zvyčajne sa zelená farba v móde spája s témou military, teda vojenskou estetikou a farebnosťou. Áno, presne tento tón má v aktuálnej sezóne silné zastúpenie v móde. Ale zelená má mnoho odtieňov.

Dámsky kabát z kolekcie Emma Willis pre Next,...
Dámsky kabát z kolekcie Emma Willis pre Next, predáva sa za 82 eur. Autor: archív značky

Pastelový nežný tón s nádychom modrej či svetlosivej, sýta zelená alebo tlmenejšia a zemitejšia zelená s pridaným tónom hnedej či okrovej – to sú len niektoré z možností, ktoré sa núkajú v rámci módnych kolekcií jesene a zimy 2020.

Pri zelenej farbe sa často pristavíme v obchode, na mnohých z nás má upokojujúci dojem, skrýva v sebe viacero významov a funguje tiež vo viacerých stylingoch. Či už je reč o modernej street-wearovej a športovej móde, elegantnom ženskom šatníku, ale tiež napríklad pri retro nálade na rozšafnú dievčenskú náladu.

So zelenou farbou môžete pritom ľahko v týchto dňoch kombinovať zvrchné kúsky odevov, kabátov, búnd či vetroviek. Ale pokojne si jeden takýto dominantný kus odevu môžete rovno zakúpiť. Dobrá správa pri zelenej, najmä jej military tóne totiž znie, že má vlastne akýsi neutrálny nádych a dá sa veľmi dobre kombinovať s rozličnými farebnými odtieňmi, funguje s materiálmi ako je vlna, mohér, denim či satén. A zakaždým dostane trošičku iný charakter.

Aj to robí z podobne sfarbených modelov ukážkový a nadčasový artikel, ktorý bude mať miesto vo vašej skrini, ale najmä v uliciach, keď sa doň oblečiete, aj o pár rokov…

Dámske
		sako H&M, info o cene v predaji.
Šaty s
		viazačkou okolo krku a dlhými
		rukávmi...
+17Členkové čižmy Joe
		Browns, predávajú sa za
		96...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zima 2020 #zelená #trend #móda #kombinovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezdravé potraviny nie sú to pravé pre vás, doprajte si zeleninu a ovocie.
Za prácu, ktorú ste odpracovali...

+ Odložte mobilné telefóny a vypnite televíziu, váš zrak trpí.
Peňazí máte dosť, rozumne ich investujte, o...