Život ľahký ako pierko! Ale v teple... Pozrite si 12 tipov na dámske vetrovky

, 04.11.2020 09:30

Moderné technológie v móde síce priniesli aj nové možnosti v rámci spracovania niektorých materiálov či odevov, ale niekedy niet nad osvedčenú klasiku.

Páperová dámska vetrovka Zara, predáva sa za...
Páperová dámska vetrovka Zara, predáva sa za 99,95 eura. Autor: archív značky

Platí to aj pri zimných bundách a vetrovkách, ktoré sú súčasťou zimnej garderóby. Kedysi také obľúbené modely s páperovou výplňou (konkrétne zmesou peria a páperia, zvyčajne husacieho) zažili aj éru oslabenej popularity. Platilo to v čase, keď sa na trh dostali inovatívne umelé vlákna či inovovane spracovaný polyester či polyamid, ktoré sa používali k vatovaniu zimných odevov.

Lenže, klasické perie je nielen príťažlivé svojím prírodným pôvodom, je to tiež materiál, na ktorý mnohí nedajú dopustiť aj z hľadiska praktického. Kvalitná dámska vetrovka plnená perím má skvelé hrejivé vlastnosti a zároveň ponúka aj komfort pri nosení. Zavinúť sa do takejto bundy je v prenesenom slova zmysle čosi podobné ako skočiť z jednej periny do druhej. Pocit pri nosení oceňujú mnohí pri príjemný kontakt s kožou, termoregulačné vlastnosti, ale aj formu a strih, ktorú dokážu takéto modely dlhodobo udržať.

Samozrejme, existujú tu aj isté benefity – k nim patrí pravdepodobne proces čistenia. Hoci väčšinu páperových búnd je dnes už možné prať aj doma v práčke – častým efektom je strata nadýchanosti a tvaru vetrovky. Dokonca aj pri dôkladnom vysušení. Odporúčame teda skôr nechať podobný zimný odev čistiť profesionálnym spôsobom.

Čo sa trendov týka, tam si vyberať môžete naozaj z pestrej ponuky. Nosia sa krátke bundičky do pása, ale aj vetrovky v akejsi midi-dĺžke či maxivetrovky, ktoré siahajú až po zem. Farebnosť je tiež pestrá a silueta sa hýbe od oversized modelov až k vypasovaným a krivky zvýrazňujúcim vetrovkám.

Krátka
		perím plnená dámska vetrovka
		Gant,...
Predĺžená perím plnená dámska vetrovka
		H&M,...
+9Predĺžení
		recyklovaným perím plnená
		dámska...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zima 2020 #vetrovka #trend #páperová #móda #dĺžka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Doprajte si osviežujúci kúpeľ, vaša myseľ sa rozjasní.
Zbytočné hádky s kolegami sa nevyplácajú,...

+ Obmedzujte kalorické a ťažké jedlá, hrozí vám pokazený žalúdok.
S prácou to nepreháňajte, všetko stihnete...