Červený kabát? Neľakajte sa živej farby, tu je 12 inšpirácií na ukážkový vzhľad

23.10.2020 07:00

Jej módne voľby pútajú pozornosť, či už ide o značky masového módneho reťazca, alebo modely luxusných ateliérov. Vojvodkyňa Kate aj pred pár dňami opäť vyvolala záujem svojou trendovou voľbou.

Vojvodkyňa Kate otvorila výstavu fotografií s...
Vojvodkyňa Kate otvorila výstavu fotografií s názvom "Hold Still" na londýnskej stanici Waterloo. Autor: SITA/AP, Matt Dunham

Reč je o kabáte z dielne Alexander McQueen vo veľmi populárnej červenej farbe, jednej z najvýraznejších farieb aktuálnej sezóny. Hoci model pochádza z kolekcie staršej, jeho aktuálnosť a nadčasovosť potvrdila mama troch detí znovu počas návštevy výstavy fotografií pre National Portrait Gallery.

Čo sa nedá na prvý pohľad prehliadnuť, je strih kabáta. Ide totiž o maxidĺžku, teda model, ktorý siaha až do oblasti lýtok. Kabát má rovný strih a detail dvojradového zapínania s kontrastnými čiernymi gombíkmi. Materiál, ktorý bol pri ňom použitý, je, samozrejme, vlna. Pravdepodobne aj s prídavkom kašmíru. Hrejivý, komfortný a luxusný – to je výsledný dojem, aký z neho doslova srší.

Dámsky
		kabát z vlnenej zmesi H&M, predáva sa
		za...
Dámsky
		kabát Gucci s detailom viazačky,
		predáva...
+9Dámsky vlnený kabát s
		kašmírom Gant, predáva
		sa...

Červená farba je najmä pri kabátoch na jeseň a zimu trošku ošemetnou záležitosťou. Nie každá žena má v sebe odvahu obliecť si (ale najmä kúpiť si) podobný model. Samozrejme, z praktického hľadiska to má istú logiku. Pri červenej farbe ide o veľmi výrazný a zapamätateľný tón a tak sa vám podobný kabát môže časom aj zunovať. Respektíve sa vám bude zdať, že už nie je v kurze.

Dovoľujeme si však v tomto prípade podotknúť, že práve precízny strih, kvalitný materiál a nadčasová silueta hrajú v jeho prospech. A tiež fakt, že červenú len tak ľahko v uliciach neuvidíte. Náš návrh, zaraďte aspoň jeden model tejto výraznej farby do šatníka a striedajte ho s tlmenejšími tmavými alebo béžovými klasikami.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zima 2020 #vojvodkyňa Kate #trend #kabát #červená
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj vaše telo si zaslúži dostatok času na uzdravenie, doprajte mu to.
Pozor na nákladné investície, dobre...

+ Problémy s trávením nevyriešite diétou na jeden deň, poraďte sa s lekárom.
Dosiahnete všetko čo si...