0

Vykurovacia sezóna? 20 trendových rolákov, ktoré zahrejú doma aj v práci

, 16.10.2020 07:00

Hoci nám predpovede sľubovali ešte jedno babie leto, chladné dni už dorazili. Najlepšie sa do nich vyzbrojíte teplými svetrami.

Rolák s mohérovou úpravou Zara, predáva sa za...
Rolák s mohérovou úpravou Zara, predáva sa za 39,95 eura. Autor: archív značky

O tom, že pleteniny sú už neoddeliteľnou súčasťou nášho aktuálneho fungovania, sme písali aj pred pár týždňami. Platí, čo už bolo uvedené – voľnejšie svetre, kardigany či populárne svetríky na gombíky pripomínajúce odevy mladosti generácie našich rodičov, patria medzi to najtrendovejšie, čo trh ponúka. A potom je tu osvedčená klasika!

Na tradičnom roláku sa toho nedá veľa vymyslieť, ak príde na strih či farebné kombinácie. Ale niet ani dôvodu inovovať ho. Rolákové svetre sú skrátka osvedčený pomocník do chladného počasia a ich funkčnosť dokáže ísť ruka v ruke aj s komfortom či štýlom.

Dámsky sveter s
		rolákovým golierom Mango,...
Pletený rolák so
		zatkávanou trblietavou niťou a...
+17Dámsky úpletový
		sveter so stojačikovým golierom...

Základom je, samozrejme, voliť kvalitné materiály. Namiesto viskózy omnoho viac poteší zmes vlny s kašmírom, mohérové vyhotovenie či potom klasická pletenina s hrubými okami. Okrem golierovej klasiky, ktorú si zvyčajne ohnete, sa nosia tiež stojačikové goliere, ktoré pôsobia vo finále subtílnejšie.

Populárny strih oversized patrí aj medzi variácie rolákových svetrov. Skvelo sa nosia najmä doma, či už trávite home-office pri počítači alebo napríklad polihujete na gauči. A najmä, ak sa ešte vo vašom paneláku nezačala vykurovacia sezóna!

Dámsky rolák Pietro Filipi, predáva sa za 99 eur.
Dámsky rolák Pietro Filipi, predáva sa za 99 eur. Autor: archív značky

V prípade farebnosti sa vašej fantázii a preferenciám medze nekladú. Čo sa trendov týka, tam boduje najmä neutrálny tón, hnedá, piesková, sivá, ale tiež odtiene modrej alebo zelenej. Viac nájdete už v našej galérii, pripravili sme pre vás 20 tipov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #trend #svetre #rolák #móda #jeseň 2020

+ Začnite niečo robiť so svojou postavou, samé sa to nespraví.
Nezaoberajte sa klebetami, ktoré sa u vás v...

+ Neznepokojujte sa predvolaním na vyšetrenie, je to len preventívna prehliadka.
Nepremárnite svoje...