Belšie, čistejšie, pevnejšie, skrátka zdravšie! Toto trio potravín pomôže zubom

, 15.10.2020 11:00
oči, výživa, zelenina, mrkva
Konzumácia mrkvy je ako používanie prírodnej zubnej kefky. Autor:

Základom na zdravé zuby je, samozrejme, pravidelná a dôkladná starostlivosť. Nielen zubná kefka či niť sa však dokážu postarať o to, aby ste v ústach pri každom úsmeve mohli predvádzať "perličky"...

Surová zelenina

Nejeden odborník o nej hovorí ako o najlepšej prirodzenej zubnej kefke. Či už sa pustíte do mrvky, kalerábu, zeleru či listov šalátu alebo napríklad papriky, táto konzumácia si vyžaduje silnejšie žuvanie. Pri ňom sa viac uvoľňujú sliny, ktoré spoločne s kúskami potraviny pomáhajú likvidovať nečistoty a baktérie vašich zubov, uvoľňujú tiež zachytené zvyšky jedál v medzizubných medzerách. Podobným spôsobom môžete využiť aj konzumáciu jablka. Pri ňom je však dobré uvedomiť si, že obsahuje viac cukru ako zelenina a tak s množstvom radšej opatrne.

Orechy

Okrem toho, že sú zdravšou alternatívou maškrtenia v podobe keksov či čokolády, pôsobia aj ako prirodzený „píling“ na zubnú sklovinu. Pri konzumácii orechov dochádza k obrusovaniu zubov a likvidácii nečistôt, čím sú zuby belšie. V orechoch sa tiež nachádza vápnik, ktorý je prospešný pre pevnosť zubov aj vašich kostí.

Minerálka

Používanie ústnej vody sa tiež už udomácnilo v mnohých slovenských rodinách. Ako píše nemecký magazín Vogue, málokto však vie, že ústna voda môže byť nahradená klasickou minerálnou vodou. Nielen jej popíjanie, ale aj vyplachovanie ústnej dutiny minerálkou pomáha chrániť zuby pred tvorbou kyselín, ktoré poškodzujú zubnú sklovinu. Ideálne je teda po každom jedle nielen pohár minerálnej vody vypiť, ale si s dúškom aj ústnu dutinu vykloktať.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#krása #pevnosť #Potraviny #starostlivosť #zuby
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Spánok, ktorého máte nedostatok sa prejaví aj na vašej pleti.
O vhodnej investícii sa porozprávate...

+ Zmeníte večerné cvičenie za ranné a budete mať celý deň dosť energie.
Naplánujete oslavu so známymi a...