Latex ako jesenný trend? Nebojte sa imidžu dominy, dá sa nosiť aj takto...

Ešte pred štartom pandémie to bola prehliadka značky Saint Laurent, ktorá v Paríži vyvolala všeobecný rozruch. Dôvod? Toľko latexu, koľko sa ho objavilo v kolekcii na jeseň a zimu 2020 už dlho na mólach vidieť nebolo.

30.09.2020 07:00
debata
Modelka na prehliadke značky Saint Laurent v... Foto: SITA/AP, Vianney Le Caer
Modelka na prehliadke značky Saint Laurent v jednom z latexových kúskov z kolekcie na jeseň a zimu 2020/2021. Modelka na prehliadke značky Saint Laurent v jednom z latexových kúskov z kolekcie na jeseň a zimu 2020/2021.

Samozrejme, po módnej prezentácii novej kolekcie z pera Anthonyho Vacarella sa rozpútala diskusia na sociálnych sieťach. Je skutočne latex materiál, ktorý sa môže stať regulérnou súčasťou denného ženského šatníka?

Nuž, ako sa to vezme. Ak si vezmete na kožu sa lepiace, latexové legínsy či topy z dielne Saint Laurent, faktom je, že vždy bude vyzerať lepšie na modelkách v magazíne alebo na prehliadke. V realite sa však ich zmysel a funkčnosť posúva ďaleko za hranicu znesiteľnosti. Áno, móda nemusí byť len o nositeľnosti a funkčnosti. Je to aj radosť, hra, zábava a provokácia, odkazy na rozmanité estetické vplyvy, dokonca aj také, ktoré nápadne pripomínajú dress-code v nočných kluboch s BSDM tematikou. A vstupom najskôr od osemnásť rokov…

Ale trend je trend a jeho ľúbivosť sa určuje aj tým, ako ho dokážu následne transplantovať do svojich kolekcií veľké módne reťazce. Odpoveďou na Saint Laurenta môže byť opäť zvýšená popularita lakovanej koženky, výrazne lesklej kože a dezénov s ultra vysokým leskom, dosiahnutých či už pomocou syntetického materiálu, ale tiež flitrov alebo lurexu.

Nemusí ísť len o legínsy či topy, do hry sa totiž dostávajú bundy, kabáty, topy s „gumenými a plastovými detailmi“ a netreba zabúdať ani na obuv, ktorá si osvojila túto inšpiráciu. Značky sa inšpirovali a zdroj tejto inšpirácie je jasný. Už len zostáva čakať, koľko bežných žien na túto hru skočí. Ak by ste k nim patrili, potom vás možno inšpiruje nasledujúca fotogaléria.

Lakované vinylové nohavice Junya Watanabe,...
Dámske šaty s lesklým dezénom Liu Jo, info o...
+12Krátka sukňa s vinylovou úpravou Pinko, predáva...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #móda #trend #latex #Vinyl #lakovanie #jeseň 2020

+ Očakávajte príjemný deň, využite počasie a zájdite k vode, zaplávajte si.
Analyzujte svoje výdavky, aby ste...

+ Zistíte, že vám prestáva slúžiť pamäť, mali by ste začať s trénovaním.
Vymyslíte plán vďaka, ktorému budete mať...