Krátky či dlhý? Čo o nás vypovedá účes, pre ktorý sme sa rozhodli?

, 22.09.2020 11:00
vlasy - úprava - krása - žena - styling
Máte dlhé vlasy? Čo takýto účes o vá sprezrádza? Autor:

Existuje nejaká súvislosť medzi dĺžkou vlasov a istými charakterovými vlastnosťami žien? Čo môže dĺžka vlasov o vás vypovedať?

Krátky účes

Krátke vlasy sa upravujú pohodlne a rýchlo. Je teda zrejmé, že u žien s krátkym účesom možno predpokladať v povahe určitý pragmatizmus. Pravdepodobne sú v živote priveľmi aktívne, než aby stáli minúty pred zrkadlom a „hrali“ sa s účesom. Krátky strih ide ruka v ruke aj s vyšším sebavedomím nositeľky.

Účes bob

Bob je klasika, ktorá sa hodí hravým ženám. S touto dĺžkou vlasov si jeho nositeľka zachováva isté tajomstvo – ponúka zároveň svetu niekoľko podôb. Bob môže pôsobiť až priveľmi konzervatívne, po jemnej úprave, napríklad s použitím kulmy, sa jeho nositeľka v okamihu zmení na veselú a sexi krásku. Na ženu, ktorá nosí bob, sa nedá pozerať ako na nudnú.

Polodlhé vlasy

Účes dlhší ako bob, ale nie pridlhý. Možno predpokladať, že ženy s touto dĺžkou vlasov majú istú tendenciu k nerozhodnosti. Dlhé či krátke? Nerozhodnosť ich sprevádza aj v živote. Mnohé otázky nevedia jasne zodpovedať, podobne, ako je to v otázke dĺžke ich vlasov, preto sa roky pridŕžajú tejto dĺžky. Iste, možno s ňou takisto čarovať, ale výsledok už nebýva taký rozdielny, aby okolie prekvapil.

Dlhé vlasy

Ženy s dlhými vlasmi sa spoliehajú na čistú ženskosť, ktorá ich charakterizuje. Sú skôr v živote pomalšie a precíznejšie, aj preto si môžu dovoliť dlhé vlasy, ktoré si žiadajú veľa starostlivosti. Dôležitým predpokladom, aby sa žena pýšili dlhými vlasmi, je určitá tendencia k perfekcionizmu a vysoká úroveň disciplíny. Dlhovlasé ženy sú zvyčajne dosť náročné nielen na seba, ale aj na partnera, s ktorým žijú.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#žena #vlasy #účes
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Preventívnou prehliadkou zistíte informácie o celkovom zdravotnom stave.
Telefónny účet sa mierne zvýšil,...

+ Zmeníte večerné cvičenie za ranné a budete mať celý deň dosť energie.
Naplánujete oslavu so známymi a...