Ako si v lete ochránime vlasy?

29.07.2020 15:00
Starostlivosť o vlasy v zime by sa mala zamerať...
Zvlhčovače vlasov zabránia vysúšaniu koruny krásy. Autor:

Koruna krásy si žiada v lete viac starostlivosti. Pod vysušené, poškodené a vyblednuté vlasy sa podpisuje slaná voda, kúpanie v bazéne a, samozrejme, aj slnečné lúče.

Aj koruna krásy trpí

Zničené končeky, neposlušné a nepoddajné vlasy. Krásne upravená hriva, ktorú zdobia pramene rôznych tvarov, si v letných mesiacoch príliš nerozumie s horúcim slnkom. Slnečné lúče dopadajú na hlavu častejšie a najmä intenzívnejšie ako v iných ročných obdobiach. Ak k tomu pridáme chlórovanú vodu z bazéna a nedostatok vlhkosti, problém je na svete. Vlasy trpia. Výsledkom vystavenia pokrývky hlavy týmto podmienkam sú suché a krehké vlasy. Pred ultrafialovým žiarením dokáže uchrániť vlasy nosenie ľahkých a širokých klobúkov, ktoré zároveň poslúžia aj na vytváranie tieňu pre tvár.

Keď sa vlasy potrebujú napiť

Zvlhčovače vlasov zabránia vysúšaniu koruny krásy. V niektorých prípadoch si môžeme pomôcť aj obyčajnou vodou v rozprašovači, ktorou si jemne vlhčíme vlasy. Zabúdať však netreba ani na pravidelné používanie kondicionérov, ktoré by mali tvoriť bežnú súčasť našej dovolenkovej výbavy. Kondicionér pomáha zachytávať vlhkosť, ak si doň pridáme trocha oleja na opaľovanie, poslúži aj ako ochrana pred UV žiarením. Kučeravé, rovné, svetlé či tmavšie vlasy ľahko absorbujú vlhkosť a takisto zachytávajú rôzne chemikálie z bazéna.

Trik na „nasýtenie“ vlasov

Svrbenie kože či začervenané oči. Voda v bazéne sa okrem týchto problémov dokáže zahrať aj s kvalitou vlasov. Nedávne štúdie potvrdzujú, že chlórovaná voda otvára kutikulu, teda ochrannú vrstvu vlasu a spôsobuje tak chemickú reakciu. Výsledkom je oxidovanie a zmena zafarbenia vlasu. Podľa svetovej odborníčky na vlasy Stephanie Diaz, ak je kutikula otvorená, vlasy strácajú prirodzený lesk a získavajú matný a vyblednutý vzhľad. Pred samotným plávaním v chlórovanej vode sa odporúča umyť si vlasy čistou vodou, čím získajú dostatok vlhkosti. Vďaka tomuto triku neprijmú naraz viac vlhkosti z chemicky ošetrovanej vody.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vlasy #starostlivosť o vlasy #koruna krásy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku