Schlaďte si... pleť a pokožku! Leto patrí mentolu, aloe či sviežim vychytávkam

18.07.2020 11:51
suchá pokožka, popraskaná pokožka, kožné problémy
Pozor na suchú kožu, či už je to slnko alebo vysoké teploty, treba ju hydratovať a prípadne aj schladiť! Autor:

Tohtoročné leto sa síce zatiaľ neblyslo tropickými teplotami, ale celkový pocit tepla a dehydratácie sa nám nevyhýba ani bez nich. Trpia najmä tí so sklonom k dehydratácii kože, či milovníci opaľovania.

Pleťová aj telová starostlivosť si práve v letnom období žiada jemné úpravy každodenných rituálov. Do nich môžete pokojne zaradiť produkty, ktoré majú chladivý účinok. Samozrejme, sú príjemné vo chvíľach, keď sa vám zdá, že vaša koža je naozaj rozhorúčená, ale tiež vtedy, keď je napnutá, suchá či naopak opuchnutá.

Chladivé účinky obsiahnutých látok dokážu veľmi rýchlo pleti navrátiť komfort a predovšetkým sa väčšine z nich stará aj o rehydratáciu či upokojenie kože. Skvelé sú najmä produkty na očné okolie či pokožku tváre, ale pri opaľovaní (či už je to terasa, jazero, alebo more) sa koža vysušuje vo všeobecnosti. Schladenie a hydratovanie si teda doslova žiada.

Intenzívny
		hydratačný chladivý gél
		Hydra...
Tónovaný balzam na
		pery s chladivým
		efektom...
+9Očná chladivá maska
		Eye Tissue
		Mask...

Ak neviete, aký produkt vybrať, riaďte sa vodítkom v podobe ingrediencií ako je mentol, aloe vera, uhorka či napríklad mäta, rozmarín alebo gáfor. Množstvo produktov je tiež obohatených o špeciálne patentované formuly, ktoré sa starajú o hydratáciu a upokojenie.

Niektoré produkty vás pritom prekvapia aj nadstavbou vo svojej funkčnosti. Ide napríklad o tvarovacie a zoštíhľujúce gély či krémy, ktoré pracujú s princípom kryoterapie a aktívne sa podieľajú na spevnení kože, takzvanom liftingovom efekte. Vybrali sme pre vás 11 tipov z chladivých prípravkov na leto 2020. Nech sa páči, skúsiť to môžete s nasledujúcimi.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#teplo #slnko #kozmetika #chladivý obklad #chladenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj vaše telo si zaslúži dostatok času na uzdravenie, doprajte mu to.
Pozor na nákladné investície, dobre...

+ Pokúste sa vyhnúť sa stresu v práci aj doma, neprospieva to vášmu zdraviu.
Nerobte unáhlené rozhodnutia vo...