Zabudnuté svadobné šaty švédskej princeznej! Korzetový model vás uchváti

Švédska princezná Madeleine sa sa za amerického bankára Christophera O'Neilla vydala v roku 2013 v Štokholme.

, 13.06.2020 08:00
1

Madeleine mala na sebe svadobné šaty so štvormetrovou vlečkou, ktoré navrhol módny návrhár Valentino. Závoj nevesty mal až šesť metrov. Dychberúce šaty boli vyrobené z hodvábnej organzy v kombinácii so chantilly čipkou, ktoré jej jemne odhaľovali ramená. Účes nevesty zdobila nádherná diamantová tiara, ktorú princezná dostala do daru k osemnástim narodeninám. Kráse nevesty sa prizeralo 500 hostí, ktorí boli pozvaní na obrad. Slávny návrhár bol takisto jedným z prominentných hostí, ktorý sa na kráľovskej svadbe zúčastnil.

Švédska princezná Madeleine sa  za amerického... Foto: SITA/AP, Erik Martensson
Madeleine Švédska princezná Madeleine sa za amerického bankára Christophera O'Neilla vydala v roku 2013 - na sebe mala svadobné šaty z dielne Valentina.

Princezná Madeleine však veľkolepý model neskôr vymenila za iný a na následnú svadobnú recepciu, ktorá sa konala v paláci Drottningholm, prišla v šatách z „iného súdka“. Drottningholm je kráľovský letný zámok nazývaný aj Versailles severu, postavený na ostrove Lovön v jazere Mälaren na predmestí Štokholmu.

Švédska princezná Madeleine sa  za amerického... Foto: SITA/AP, Leif R Jansson
Madeleine Švédska princezná Madeleine sa za amerického bankára Christophera O'Neilla vydala v roku 2013 - na sebe mala svadobné šaty z dielne Valentina.

Na recepciu nevesta zvolila takisto kúsok z dielne Valentina. Išlo o nádherný a výsostne ženský model s korzetovým vrchným dielom, ktorý bol zdobený množstvom drobných perličiek s tylovou sukňou. Šaty boli ešte doplnené saténovou mašľou. „Druhá nevestina voľba“ – šaty od Valentina – boli vystavené v paláci v Štokholme v roku 2016 na výstave s názvom ‚Royal wedding dresses 1976–2015 Exhibition‘. Hoci sa týmto šatám v deň svadby venovala menšia pozornosť ako šatám, ktoré mala nevesta počas obradu a zostali akosi „zabudnuté“, rozhodne stoja za pripomenutie.

Svadobné šaty z dielne Valentina - princezná... Foto: Profimedia
madeleine Svadobné šaty z dielne Valentina - princezná Madeleine v nich prišla na svadobnú recepciu po obrade.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Švédska princezná Madeleine #svadba

+ Pokúste sa vyrovnať s bolesťami aj radosťami, len tak môžete postúpiť ďalej.
Splňte všetko čo sľúbite,...

+ Dnes bude pre vás veľmi vyčerpávajúci deň, ktorý však zvládnete ľavou zadnou.
Neodkladajte povinnosti na neskôr,...