Toto sú šaty, ktoré by mala mať každá žena! Máme pre vás 12 tipov

, 09.03.2020 06:15

Patria medzi základné kusy dámskej biznis garderóby. Jednoduché puzdrové šaty dokážu však skutočne veľa.

Vojvodkyňa Meghan v šatách od Victorie...
Vojvodkyňa Meghan v šatách od Victorie Beckhamovej. Autor: SITA/AP, Paul Edwards

Ak si vziať príklad z bežného života, posledné dni priniesli jeden vynikajúci. Vojvodkyňu Meghan. Po návrate do Veľkej Británie sa manželka princa Harryho objavila po dlhom čase na pracovnej akcii a okamžite bola stredobodom pozornosti.

Nešlo tentoraz ani tak o krásu či hviezdny status (hoci ani jedno nie je spochybniteľné), 37-ročná dáma však absolútne zaujala svojím lookom, ktorého podstatu vytvorili jednoduché a pritom nesmierne efektné biznis šaty.

Žiarivý svetlomodrý model pochádzal z dielne Victorie Beckhamovej a je jasné, že rovnaký si dovoliť nemôže každá žena. Nájsť si však podobné šaty aj za dostupnejšie ceny je v bohatej ponuke dnešných módnych značiek možné.

Dámske
		puzdrové šaty Hugo Boss. Predávajú sa
		za...
Puzdrové
		tmavomodré šaty Gant s
		trojštvrťovými...
+10Dámske puzdrové šaty
		s jemným opaskom
		H&M....

Ak na niečo dbať, potom je to precízny strih a materiál. Pri tubovom strihu vždy oceníte, ak je súčasťou materiálu aj trochu strečoviny, ktorá látke dovolí trošku voľnosti a pohybu. Zároveň je však dobré nechať jemne akcentovať driek či napríklad oblasť poprsia. To je opäť otázka strihu, niekde môže ísť o vyúženie pása, inde postačí ak ku kvalitne ušitým šatám pridáte opasok na predelenie drieku.

V dĺžkach je stále populárne midi a tiež dĺžka pod kolená. Pri drobnejších postavách je však lepšie siahať po kratších modeloch, akurát po kolená. Nezabúdajte, že súčasťou podobného looku sú vždy lodičky, ktoré opticky predĺžia siluetu a celkovo zmenia držanie tela. Aj vďaka nim sa potom výsledný dojem môže zlepšiť ešte o pár bodov.

My sme vybrali pre vás 12 inšpirácií. Nech sa páči, nech žije minimalizmus.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vojvodkyňa Meghan #trend #puzdrové šaty #móda #inšpirácia #biznis look
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku