Na čo zháňať nové? Turzonovová zrecyklovala jej slávne šaty z Plesu v opere

02.03.2020 13:00

Sto rokov od vzniku oslávilo v nedeľu večer Slovenské národné divadlo.

Galavečer s názvom …tak sme my… uviedla naša národná scéna v historickej budove divadla. Réžie sa zhostil riaditeľ baletu Jozef Dolinský, scénu vytvoril Milan Ferenčík, kostýmy navrhol Dávid Janošek, dramaturgiu programu zostavili Miriam Kičiňová a Marek Mokoš.

Božiadara Turzonovová na gala podujatí pri...
Božiadara Turzonovová na gala podujatí pri príležitosti storočnice SND v šatách Jany Pištejovej. Autor: Profimedia

Do programu prispeli všetky tri umelecké súbory. Hostia v hľadisku aplaudovali pri áriách z opery Norma, Maryša, Lucia z Lammermooru, Krútňava, Don Carlo, Tichý bič, Biela nemoc či Rigoletto, pri častiach baletných inscenácií Labutie jazero, Gizelle, aj pri úsekoch činoherných inscenácií Mizantrop, Vojna a mier či Dobrodružstvo pri obžinkoch.

Galavečer si nenechali ujsť mnohé slovenské herečky, ktorých mená sú so SND pevne spojené. Jednou z nich je bezpochyby aj Božiadara Turzonovová. 77-ročná herečka na galavečeri prekvapila šatami, v ktorých zažiarila už v roku 2018, kedy sa stala moderátorkou 18. ročníka Plesu v opere – zrecyklovala ich, čo je v dnešnej dobe nanajvýš aktuálne a sympatické.

Ples v opere 2018: Moderátorka večera a herečka...
Ples v opere 2018: Moderátorka večera a herečka Božidara Turzonovová v šatách od Jany Pištejovej. Autor: Ples v opere

Išlo o model z dielne návrhárky Jany Pištejovej, ktorý bol pre hviezdu slovenských divadelných dosiek aj televízie na Ples v opere skvelou voľbou, herečka sa dočkala mnohých pozitívnych kritík, aj na stránke pravda.sk. Bola by škoda, kedy šaty, ktoré Turzonovovej urobili pred dvoma rokmi takú dobrú službu, už príležitosť nedostali. Storočnica SND sa tak stala práve tou udalosťou, kedy Turzonovavá svoju voľbu zopakovala.

Herečka Monika Hilmerová a jej životný partner...
Herečka Gabriela Dzuríková.
+4Herečka Emília Vášáryová počas osláv 100....

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Božidara Turzonovová #100 rokov SND
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku