Pery ako krv, okuliare muchy Puk či vlny vo vlasoch: Toto je 12 trendov módy!

02.03.2020 07:00

Móda - to nie sú len odevy. Dokonalý celok tvoria detaily. A tých zaujímavých sa počas posledných týždňov na prehliadkach kolekcií Jeseň/Zima 2020 objavilo niekoľko.

Vzhľad je rovnako dôležitý ako to, čo máte na...
Vzhľad je rovnako dôležitý ako to, čo máte na sebe oblečené. Značka Lanvin priniesla späť do hry takzvanú fúkanú. Mnohí odborníci tento účes označili ako návrat trendu looku a ĺa Dynasty, teda podoby horných desaťtisíc či buržoáznej vrstvy rozmarných 80-tych rokov. Ale nemusíte byť predsa fanúšička Dallasu, aby ste skúsili niečo podobné. Autor: SITA/AP, Francois Mori

Niekde to bol dôraz, ktorí dizajnéri kládli na vzhľad modeliek – výrazné líčenie, silné vinylovo červené pery či naopak tvár biela ako od sadry, akoby modelky vyšli spod slnečníkov na začiatku belle epoque. Objavili sa aj trendy v účesoch, niekde to boli výrazné ofiny s retro nádychom 70-tych rokov, inde zase kratučké mikáda či naopak neposedné vlnky doplnené detailmi vrkôčikov.

A samozrejme, výrazné boli aj detaily v rámci doplnkov. Napríklad značka Dior priniesla opäť do hry čelenky, nádychu 70-tych rokov sa nedalo ubrániť ani tento raz. Pridali sa baretky či napríklad odopínacie kapucne (Max Mara).

Napriek tomu, že išlo o kolekcie na chladnejšiu (a tým pádom aj temnejšiu) časť roka, nechýbali ani slnečné okuliare. Konieckoncov, doplnky u mnohých značiek tvoria značnú časť tržieb. Rovnako ako bižutéria a šperky. Nosí sa výrazná, farebná, priam fetišistická.

Výsledný dojem je jasný. Trendom sú rozmery XXL a k nim sa pridáva mix retra s futurizmom. Inšpiráciu ponúkali 80-te roky, sedemdesiate roky, ale aj dekáda 90-tych rokov. My sme pre vás vybrali niekoľko detailov, ktoré si môžete uchovať v pamäti. Nasledujúce mesiace sa ešte zídu, ak túžite nasledovať trendy aj vy.

Pery to povedia za
		vás. Aspoň podľa
		značky...
Čelenky ako romantické
		gesto ženkosti? A čo
		tak...
+9U značky Max Mara sa
		jeden z výrazných
		detailov...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#trend #sedemdesiate roky #pery #okuliare #móda #líčenie #krása #jeseň-zima 2020 #detail #čelenka #baretka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj vaše telo si zaslúži dostatok času na uzdravenie, doprajte mu to.
Pozor na nákladné investície, dobre...

+ Pokúste sa vyhnúť sa stresu v práci aj doma, neprospieva to vášmu zdraviu.
Nerobte unáhlené rozhodnutia vo...